Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
Mintchip
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 27, 2020 3:10 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Mintchip » wt cze 09, 2020 2:55 pm

A co sądzicie o karmie coshida pure taste? Z ciekawości sięgnęłam. Najwyżej zje mój drugi, zdrowy kotek. Poniżej linki, zrobiłam zdjęcia składów.
cena 5,99 zł za 4 saszetki
w sumie mam mieszane uczucia
https://i.ibb.co/MsxnkgB/20200609-154444.jpg
https://i.ibb.co/SrhfXP5/20200609-154501.jpg

ann231blue
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 09, 2020 4:49 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: ann231blue » wt lip 14, 2020 11:52 am

Czy nie ma zadnej karmy suchej, ktora kotek moze jesc? Wet kazala dawac RC, po ktorym cukier coraz wyzszy mimo insuliny. Moj kot odmawia jedzenia tylko mokrego i chudnie z dnia na dzien. I czy mozna rowniez podawac surowe mieso, bo to uwielbia? Dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » śr lip 15, 2020 8:12 pm

Z suchego były Power Of Nature :) Jeśli kot odmawia jedzenia i chudnie to nie dobrze. Jeśli je surowe to uważam, że w takiej sytuacji lepsze to niż nic. Może uda się go powoli przekonać do np gotowych karm mokrych, ale głodówka jest dla niego szkodliwa - duże ryzyko, że się pojawią ciała ketonowe. Jaką insulinę i jaką dawkę podajesz?

ann231blue
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 09, 2020 4:49 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: ann231blue » ndz lip 19, 2020 6:42 pm

Nie dopuszczam do glodowki. Codziennie kupuje mu surowe mieso i testuje ok 5 roznych saszetek. Chwilowo je tylko Schesir - tunczyka oraz Miamor filety w galarecie. Suche wyzebral od mojego meza i cukier skoczyl w gore o 100. Insuline Lantus dostaje od 2 tygodni, 2 x 1 dawka.

Maya
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 05, 2020 6:32 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Maya » pn lip 20, 2020 5:08 pm

Witam.
Przepraszam jeżeli zdubluję już wcześniej zadane pytanie, ale muszę zamówić karmę. Kończy mi się, a weterynarz zasugerował zmianę.
Mój kot około dwóch miesiące temu, po zapaleniu trzustki, dostał cukrzycy. Dostaje na tą chwilę karmę Gussto (smaki:fresh beef, fresh calf & rabbit, fresh chicken, fresh turkey & duck, fresh turkey & tuna). Mam dylemat ponieważ polecono mi zmianę na Animonda Integra Protect Diabetes. Wiem z forum, że jest to jedna z polecanych karm. Ma jednak więcej węglowodanów niż Gussto. Jeżeli oczywiście dobrze policzyłam ;) I teraz nie wiem, czy oprócz zawartości węglowodanów powinnam zwrócić jeszcze na coś innego uwagę w porównaniu obu tych karm i faktycznie przerzucić kuciambera na Animondę. Proszę o pomoc :)

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » pn lip 20, 2020 7:44 pm

Gussto to też dobra karma, więc jeśli kotek ma się po niej dobrze, nic się nie dzieje to nie zmieniałabym :) Możesz włączyć do menu tą Aniomndę, ale myślę że nie ma co robić rewolucji ;) Przy chorobach trzustki ważne jest aby karma nie była bardzo tłusta - tutaj często sprawdza się ten Miamor :arrow: https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... mild/31331. Taki lekkostrawny jest :)

Awatar użytkownika
Mintchip
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 27, 2020 3:10 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Mintchip » śr lip 22, 2020 4:41 pm

Kot mi się zaczął buntować, że ciągle dostaje to samo do jedzenia :P Ostatnio wpadły mi w oko karmy marki Dolina Noteci. Ktoś testował?
PS. Chciałabym prosić przy okazji o pomoc w obliczeniu węglowodanów:
https://www.maxizoo.pl/p/premiere-meat- ... -i-kurczak
Mi coś nie dziwnie wychodzi...

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Shepi » wt lip 28, 2020 5:27 pm

Co sądzicie o karmach Bozita kurczak w galarecie i animonda carny kurczak łosoś. Niby obudowie bez zbóż i cukrów. Zastanawia mnie bardzo czemu na pierwszej mój kot miał już cukier 130-160, zaczął ja wybrzydzać i teraz animonda tylko jeden smak i glukoza 270-300. Wina karmy czy bunt organizmu za gwaltowna zmianę karmy?

Awatar użytkownika
Mintchip
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 27, 2020 3:10 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Mintchip » śr lip 29, 2020 6:10 pm

Mintchip pisze:
śr lip 22, 2020 4:41 pm
Kot mi się zaczął buntować, że ciągle dostaje to samo do jedzenia :P Ostatnio wpadły mi w oko karmy marki Dolina Noteci. Ktoś testował?
PS. Chciałabym prosić przy okazji o pomoc w obliczeniu węglowodanów:
https://www.maxizoo.pl/p/premiere-meat- ... -i-kurczak
Mi coś nie dziwnie wychodzi...
Zamówiłam karmę z linka, oba koty powąchały i obrażone odeszły od miski. Jestem w szoku, bo nigdy nie wybrzydzały :P Mam nadzieję, że uda mi się dokonać zwrotu.

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Shepi » pn sie 10, 2020 11:27 am

Która karmę byście wybrali dla cukrzyka z problemami z trzustka Gussto fresh Chicken czy Wild fredom czysty kurczak?

ODPOWIEDZ