Kozieradka w leczeniu cukrzycy - czy ktoś coś wie?

Homepoatia, naturopatia, medycyna biologiczna etc.
Awatar użytkownika
Hana
Posty: 2689
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 11:08 am
Lokalizacja: Warszawa

Kozieradka w leczeniu cukrzycy - czy ktoś coś wie?

Post autor: Hana » ndz lut 07, 2016 11:31 am

Jak w temacie: kozieradka w leczeniu cukrzycy - czy ktoś coś wie?
Trafiłam np. na taki tekst http://allnaturalpetcare.com/blog/2014/ ... -diabetes/

Awatar użytkownika
Sofika
Posty: 210
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Kozieradka w leczeniu cukrzycy - czy ktoś coś wie?

Post autor: Sofika » ndz lut 07, 2016 10:05 pm

Znalazłam w necie artykuł "Dawna medycyna weterynaryjna", praca zbiorowa i tam było min.: "Do ziół występujących w karmach dla kotów należą np.: mniszek lekarski (Taraxacum officinale F. H. Wigg.), który w połączeniu z kurkumą i kozieradką zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy; ze-stawiony z kurkumą
pomaga w kontrolowaniu nadmiernego przyrostu masy ciała; przydatny jest również w leczeniu chorób skóry np.: egzemy; koper włoski (Foeniculum vulgare Mill.) stosowany jest jako środek wiatropędny, oraz jako łagodny środek wykrztuśny i moczopędny; kozieradka pospolita (Trigonella foenum-graecum L.) pomocna
jest przy leczeniu anemii, cukrzycy i utraty wagi, ma znakomite właściwości wzmacniające i hipoglikemiczne".
Kozieradkę dodawano/dodają do paszy zwierząt hodowlanych w celu zwiększenia przyrostu masy ciała.

Ziółko naprawdę ciekawe i kusi żeby spróbować. Trzeba jeszcze pozbierać więcej informacji ale wydaje mi się, że podane w odpowiednich proporcjach nie zaszkodzi a może pomoże :D

Awatar użytkownika
Helen
Posty: 52
Rejestracja: śr cze 08, 2016 9:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kozieradka w leczeniu cukrzycy - czy ktoś coś wie?

Post autor: Helen » śr lip 06, 2016 7:02 pm

Zaczęłam właśnie podawać kozieradkę w połączeniu z gurmarem i gorzkim melonem.
Dam znać gdy zauważę jakieś efekty.

Awatar użytkownika
kate1
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 23, 2016 9:36 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kozieradka w leczeniu cukrzycy - czy ktoś coś wie?

Post autor: kate1 » pn sie 22, 2016 8:52 am

Czy jakieś efekty na kozieradce już widać?

Ja myślałam też o suszonych liściach morwy białej, ponoć obniżają cukier i zbijają cholesterol, a u nas i jedno i drugie wymaga leczenia
Chciałabym też spróbować alg suszonych i ostropestu (to już jednak ogólnie i na wątrobę).

ODPOWIEDZ