Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Awatar użytkownika
Gosia
Posty: 2756
Rejestracja: śr sty 07, 2015 1:26 pm
Lokalizacja: Sulejówek

Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: Gosia » wt mar 28, 2017 10:38 am

Ważna informacja na temat Lantusa:
Narin pisze:No i dopiero wczoraj doczytałam, że Lantusa nie powinno się przygotowywać wcześniej (zawsze przygotowywałam strzykawkę wieczorem, żeby rano nie odmierzać "na śpiocha").

http://care.diabetesjournals.org/conten ... 5.full.pdf

W przypadku Lantusa nie zaleca się napełniania strzykawki wcześniej niż na kilka minut przed zastrzykiem. Chodzi o to, że ma kwasową formułę i może się zdestabilizować w strzykawce.
Dla Levemiru nie ma takich zaostrzeń.

Awatar użytkownika
Gosia
Posty: 2756
Rejestracja: śr sty 07, 2015 1:26 pm
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: Gosia » wt mar 28, 2017 10:54 am

O matko, zanim ja się przebiję przez angielski artykuł... :crazy: Narin, a w którym to miejscu pisze, tak na oko?
Ja też przygotowywałam od jakiegoś czasu w strzykawkach. Pen trzymam w lodówce. Przedwczoraj zmieniłam pen na nowy, bo pomimo trzymania w lodówce (używany od początku stycznia) zauważyłam, że roztwór nie ma takiej przejrzystości, jak z nowego pena, i przez lupę dostrzegłam pływające mini-farfocelki. Poszedł w odstawkę, wzięłam nowy wkład na wszelki wypadek...
Znaczy, że to by był jednak "plus dodatni" dla Levemiru :?:
Gosia, a gdzie jeszcze to wygrzebałaś?
W skrócie: zrobili eksperyment i napełnili strzykawki (4 różne rodzaje) lantusem i zostawili na 7 dni, ale w międzyczasie badali, co się zmienia i po 2-3 dniach zaczynało już mętnieć, po 7 dniach we wszystkich strzykawkach insulina była mętna.
Napisali, że nie ma wiarygodnych badań potwierdzających, że można to robić i nie zaleca się napełniania strzykawek Lantusem z wyprzedzeniem.

Ja zostawiałam z dnia na dzień, więc może moje nie zdążały zmętnieć, ale też już nie będę tak robić :?

Awatar użytkownika
Narin
Posty: 1280
Rejestracja: sob maja 21, 2016 3:35 pm

Re: Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: Narin » wt mar 28, 2017 11:04 am

Wiadomo, że czasem nie ma wyjścia (np jak zostawiamy strzykawkę komuś). Ale tak na co dzień to lepiej napełniać na bieżąco.

Awatar użytkownika
Anna1981
Posty: 1979
Rejestracja: sob lip 16, 2016 11:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław

Re: Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: Anna1981 » wt mar 28, 2017 12:47 pm

Kurcze ja nie mam wyjścia i napewno wieczorem będę musiała nabierać gotową strzykawkę na r-pre na dzień następny. Mama w ogóle nie umie nabierać a co dopiero, żeby któraś z nas o 5 rano miała głowę do nabierania insuliny z miarką. Oczywiście jeśli Pirat wróci do Lantusa. Jak miał go wcześniej, to nabierałam "gotowce" na 2 dni.
Dzienniczek Piratka 14.12.2019 g. 18:00 https://drive.google.com/open?id=0BwNXg ... WR4RDV0LWM
Zdjęcia Piratka: http://www.garnek.pl/ania27
Wyniki badań: 1. post

IWG
Posty: 280
Rejestracja: sob sty 07, 2017 9:27 am

Re: Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: IWG » śr mar 29, 2017 9:43 pm

To pięknie.... Sama też nabierałam, mamie zostawialam na kilka dni nawet...
Cieszę się zatem tym przejściem na Levemir...

Awatar użytkownika
Ziziołka
Posty: 775
Rejestracja: wt lut 21, 2017 10:38 pm
Kontakt:

Re: Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: Ziziołka » czw maja 04, 2017 11:26 am

Weterynarz powiedział mi, że nie wolno żadnej insuliny nabierać do strzykawek gdyż tłoczek wchłania część dawki.

Carrot
Posty: 404
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 5:13 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: Carrot » sob maja 06, 2017 11:15 am

A ja właśnie planowałam napełnić strzykawki Lantusem i zostawiać takie gotowce do podania kotu mamie na czas mojej nieobecności na 10 dni... ehhh.

Tinka07
Site Admin
Posty: 2401
Rejestracja: wt wrz 03, 2013 4:24 pm
Lokalizacja: Pasawa/Niemcy

Re: Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: Tinka07 » sob maja 06, 2017 8:16 pm

Ziziołka pisze:Weterynarz powiedział mi, że nie wolno żadnej insuliny nabierać do strzykawek gdyż tłoczek wchłania część dawki.
A to niesamowity chemik z tego weterynarza :lol: Materiał, z których są zrobione strzykawki, nie wchłania leku. Gdyby tak było, to żadne leki nie mogłyby być podawane w plastikowych pojemnikach. A takich wszelako jest wiele. Na 10 dni na wszelki wypadek nie nabierałabym insuliny do strzykawek, ale na kilka – bez problemu. Robiłam tak wiele razy u Tinki w sytuacjach podbramkowych. Strzykawka się nie rozpuściła i insulina też działała :P

Pozdrawiam
Tinka
Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum: koty cukrzycowe.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.


Awatar użytkownika
Ziziołka
Posty: 775
Rejestracja: wt lut 21, 2017 10:38 pm
Kontakt:

Re: Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: Ziziołka » sob maja 06, 2017 9:08 pm

chodziło mu o tłoczek z gumy tak dokładnie.

Awatar użytkownika
Gosia
Posty: 2756
Rejestracja: śr sty 07, 2015 1:26 pm
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lantus - Napełnianie strzykawek insulinowych na kolejne dni

Post autor: Gosia » ndz maja 07, 2017 10:03 am

Szklane wkłady do pena do Lantusa (o takich piszę, bo z takimi mam doświadczenie) też są zakończone gumowym korkiem, przez który przebijam się igłą, żeby pobrać insulinę.
Jak chcesz na ten temat rozmawiać na poważnie, to podaj jakieś źródła, na których pan doktor opiera swoja wiedzę, bo bez tego brakuje punktu zaczepienia, są słowa pana doktora kontra nasze dotychczasowe doświadczenia (bardzo pozytywne) z nabieraniem insuliny w strzykawki.

ODPOWIEDZ