preparat na problemy kostno-stawowe

Leki i preparaty dozwolone oraz zakazane
marcinM
Posty: 593
Rejestracja: sob maja 30, 2015 5:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów

preparat na problemy kostno-stawowe

Post autor: marcinM » czw cze 15, 2017 6:19 am

moje kocie ze względu na wiek wagę i cukrzycę ma zwyrodniania , coraz ciężej się przemieszcza
czy stosowaliście jakieś dodatki na wzmocnienie
znalazłem ale nie wiem czy do końca jest to właściwe
u Bimbra po za cukrzycą są problemy z trzustką i nerkami :(
czy to bezpieczny produkt dla zdrowia ?

Osteoarthristop PLUS
Składniki analityczne:

Białko surowe
34%
Włókno surowe
0,1%
Tłuszcz surowy
0,1%
Popiół surowy
22%
Wilgotność
max. 8%

Dodatki dietetyczne:

1 kapsułka
1 kg
Witamina C (kwas askorbinowy)
25 mg
20 g
Kwas hialuronowy
10 mg
8 g
Mangan (chelat aminokwasowy)
1,5 mg
1,2 g
Siarka
17 mg
13,6 g

Skład: białko z kurczaka hydrolizowane, MSM, kapsułka (żelatyna, barwnik: dwutlenek tytanu), siarczan glukozaminy (40 %), siarczan chondroityny (7,2 %),

Dodatki technologiczne: substancja przeciwzbrylająca - stearynian magnezu.

Awatar użytkownika
Karolyna
Posty: 1524
Rejestracja: pn gru 12, 2016 1:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: preparat na problemy kostno-stawowe

Post autor: Karolyna » pn sie 14, 2017 10:28 pm

Sorka, że tak późno. Wydaje sie ok. Myśmy podawali ArthroFos i nie robil żadnych zawirowań w cukrach. Malo tego, pastylka tak smakowała, że kot ją zjadał, jakby to był przysmak.

Awatar użytkownika
Oscietra
Posty: 305
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 12:26 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: preparat na problemy kostno-stawowe

Post autor: Oscietra » ndz gru 04, 2022 10:42 am

Słuchajcie czy ktoś z Was podawał może kotu flexactiv i cardioforce od vetfood? Nie wiem czy to kwestia przypadku czy coś jest w tych preparatach co makabrycznie wywaliło Oliverowi cukier w górę (prawie 400 :shock: ). Do tej pory brał inne preparaty o podobnych składach, ale tu mnie skusiła cena i jakość, bo Vetfood generalnie robi dobre suple. Będę jeszcze testować pojedynczo który z nich mógłby być odpowiedzialny, czy to może po prostu przypadek bo coś zeżarł, ale może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie?
Oliver | 14 lat | dachowiec
cukrzyca po raz drugi | kardiomiopatia przerostowa | przewlekła choroba nerek
Aktualny dzienniczek | Nasz wątek

Greps
Posty: 687
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 7:50 am
Lokalizacja: Izabelin

Re: preparat na problemy kostno-stawowe

Post autor: Greps » wt gru 06, 2022 2:18 pm

Poczytałam o Flexactive. Skład super, zwłaszcza dla człowieka. Jeśli chodzi o ludzi, to chondroityna, MSM i glukozamina są bardzo potrzebne, tylko kiepsko z przyswajalnością (pomimo super reklam w tv). Sprawdziłam co prawda na sobie, ale stare stawy potrzebują "smarowania", niezależnie od tego, w jakim organizmie są. Jeśli kocisko potrzebuje wsparcia, to może zwierzęca galaretka, np chrząstki, pręga itp. i to w dużej ilości. Przyswaja się podobnie trudno, ale może będzie zdrowsze i nie podniesie cukru, jeśli faktycznia zmiana poziomu cukru związana jest z suplementacją.
Witamina D3 na stawy raczej nie pomaga, kwas hialuronowy podaje się bezpośrednio w staw (ja miałam w kolano - pomaga), boswelii, jak przeczytałam, nie można podawać podczas leczenia tarczycy.
A tak przy okazji, czy u kotów jest podobnie jak u nas - suplementów nie powinno się przyjmować non stop?

Awatar użytkownika
Oscietra
Posty: 305
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 12:26 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: preparat na problemy kostno-stawowe

Post autor: Oscietra » śr gru 07, 2022 8:57 pm

Greps pisze:
wt gru 06, 2022 2:18 pm
Poczytałam o Flexactive. Skład super, zwłaszcza dla człowieka. Jeśli chodzi o ludzi, to chondroityna, MSM i glukozamina są bardzo potrzebne, tylko kiepsko z przyswajalnością (pomimo super reklam w tv). Sprawdziłam co prawda na sobie, ale stare stawy potrzebują "smarowania", niezależnie od tego, w jakim organizmie są. Jeśli kocisko potrzebuje wsparcia, to może zwierzęca galaretka, np chrząstki, pręga itp. i to w dużej ilości. Przyswaja się podobnie trudno, ale może będzie zdrowsze i nie podniesie cukru, jeśli faktycznia zmiana poziomu cukru związana jest z suplementacją.
Witamina D3 na stawy raczej nie pomaga, kwas hialuronowy podaje się bezpośrednio w staw (ja miałam w kolano - pomaga), boswelii, jak przeczytałam, nie można podawać podczas leczenia tarczycy.
A tak przy okazji, czy u kotów jest podobnie jak u nas - suplementów nie powinno się przyjmować non stop?
Akurat u Olivera było konsultowane i z weterynarzem i z dietetykiem i będzie brał suple do końca życia. Musi mieć już wspomaganie przy chorobach. Natomiast jeśli chodzi specyfiki to nie może ani chrząstek, ani pręgi. Jeśli okaże się, że to Flex Activ, to dam psiakowi, a z Oliverem wrócę do Synoquinu na który reagował super (tylko minus taki, że drogi).
Oliver | 14 lat | dachowiec
cukrzyca po raz drugi | kardiomiopatia przerostowa | przewlekła choroba nerek
Aktualny dzienniczek | Nasz wątek

ODPOWIEDZ