Cukrzyca, trzustka i nerki - jak karmić?

Karmy komercyjne, BARF
paula166
Posty: 136
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 11:33 am

Cukrzyca, trzustka i nerki - jak karmić?

Post autor: paula166 » pt maja 05, 2023 8:45 am

Szukam odpowiedniej karmy dla mojej kotki, która ma problemy z trzustką , nerki też już zaczynają dokuczać.
Do tej pory jadła Miamor Milde Mahlzeit drób z szynką.
Możecie coś polecić?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Cukrzyca, trzustka i nerki - jak karmić?

Post autor: Shepi » sob maja 06, 2023 9:23 pm

Ja mojemu z trzustka daje bozite kurczak w galarecie z tym, że całkowicie oddzielam mięso od galarety, której w ogóle mu nie daje.
Lipaze specyficzna ma ciągle ponad normę niezmierzalna, ale przy tym i tak był w remisji i bezobjawowy i ciągle tylko na tej karmie i smaku.

paula166
Posty: 136
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 11:33 am

Re: Cukrzyca, trzustka i nerki - jak karmić?

Post autor: paula166 » pn maja 08, 2023 11:43 am

Ja już nie wiem co mam podawać bo większość karm jest wysoko tłuszczowa, jedynie właśnie ten miamor ma chyba najniższą zawartość tłuszczy 3,5% ale już chyba jest na niej za długo i szukam innej w razie braku apetytu :/ poza tym fosfor jak jest oznaczony to znowu wysoko albo nie ma wcale napisane. Ciężko cokolwiek dopasować.

Awatar użytkownika
Oscietra
Posty: 305
Rejestracja: pt kwie 30, 2021 12:26 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cukrzyca, trzustka i nerki - jak karmić?

Post autor: Oscietra » czw maja 25, 2023 11:38 am

paula166 pisze:
pn maja 08, 2023 11:43 am
Ja już nie wiem co mam podawać bo większość karm jest wysoko tłuszczowa, jedynie właśnie ten miamor ma chyba najniższą zawartość tłuszczy 3,5% ale już chyba jest na niej za długo i szukam innej w razie braku apetytu :/ poza tym fosfor jak jest oznaczony to znowu wysoko albo nie ma wcale napisane. Ciężko cokolwiek dopasować.
Ale musisz liczyć tłuszcz w suchej masie, a nie ten co jest na opakowaniu :) i patrzeć aby było go ok. 20% w suchej masie, najlepiej mniej. Przy nerkach obniżamy fosfor (niestety producent nie ma obowiązku podawania fosforu więc robią to tylko niektórzy). Generalnie aktualnie z komercyjnych karm najlepsze jest Cat's Plate, ale jest droga, bo jakość kosztuje. Real nature tacki łosoś, drób też wygląda ok, Terra Felis puszka łosoś. Real Nature puszka kurczak.

W przypadku wielu schorzeń najlepszy jest BARF ułożony pod dane zwierzę. Karmy komercyjne niestety wychodzą coraz gorzej i przy chorych zwierzętach średnio dają radę.

Zerknij sobie tu: https://www.czworonozna-edu.pl/koty-mokre-karmy/ masz całą listę i można szukać po składnikach.
Oliver | 14 lat | dachowiec
cukrzyca po raz drugi | kardiomiopatia przerostowa | przewlekła choroba nerek
Aktualny dzienniczek | Nasz wątek

ODPOWIEDZ