Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Karmy komercyjne, BARF
malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » ndz lis 01, 2020 10:08 pm

Dziekuje za odpowiedz Inez.Od jutra zaczne studiowac to wszystko by poszerzyc swoja wiedze. Teraz zrobilem badanie glukometrem przed podaniem zastrzyku. Kotek troche zjadl i napil sie duzo wody przed. Wynik na glukometrze 394 i zastanawiam sie podac 1 jednostke czy 2 ?. ok dostal 1 jednostke, Od jutra wieczoru nowa insulina mam nadzieje,ze uda mi sie ja nabyc nie chce juz wstrzykiwac duzych dawek tej okropnej cannisulin z okropna opinia.Bo z tego co pisze bardzo ciezko na niej uregulowac cukier, nie jest dostosowana do kociego metabolizmu i ogolem to jeden wielki niewypal. Jak najszybciej musze z niej rezygnowac. jutro od rana ruszam w poszukiwaniu nowej insuliny

Greps
Posty: 687
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 7:50 am
Lokalizacja: Izabelin

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Greps » pn lis 02, 2020 12:51 pm

Pytanie kocio-ludzkie - gdzie można kupić wysyłkowo babkę? Dzięki.

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » pn lis 02, 2020 2:27 pm

ja babke jajkowata kupuje w sklepie stacjoranym.sklep sie nazywa zielarsko-medyczny. Szukaj cos w tych tematach.Wysylkowo pewnie jest sporo opcji.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » pn lis 02, 2020 4:10 pm

malgo122 pisze:
ndz lis 01, 2020 10:08 pm
Od jutra zaczne studiowac to wszystko by poszerzyc swoja wiedze
:)
Jak masz z nową insuliną zaczynać to nawet lepiej, że tej Canisuliny było mniej (ta 1 jedn.). No niestety nie jest to preparat idealny dla naszych mruczków. A! Co do dawki startowej to mała ściąga od czego zacząć:
Ustalając dawkę inicjalną, biorą pod uwagę następujące kryteria:
wyniki poniżej 150 mg/dl: W tym przypadku nie należy na razie podawać insuliny. Najczęściej wystarczy zmiana diety (np. zrezygnowanie z suchej karmy lub z mokrej zawierającej cukier i/lub zboża),
wyniki od 150 do 250 mg/dl: dawka inicjalna to kropelka lub włosek,
wyniki od 250 do 350 mg/dl: dawka inicjalna wynosi od 0,1 do 0,25 jedn.,
wyniki od 350-400 do 500 mg/dl: dawka inicjalna wynosi od 0,3 do 0,5 jedn.,
wyniki wychodzące poza skalę glukometru (HI) dawka inicjalna wynosi 0,75 jedn.
:arrow: viewtopic.php?f=14&t=32 Najlepiej od małych zacząć. Jak coś to napisz, o której macie wieczorne Pre to mogę coś podpowiedzieć, oczywiście jak masz insulinę i chcesz :)
Jeśli byś chciał to serdecznie zapraszam do założenia Waszego wątku tutaj :arrow: viewforum.php?f=17, trzeba też wypełnić taką ankietę :arrow: viewtopic.php?f=17&t=19.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » pn lis 02, 2020 4:23 pm

Wstawiam zdjęcie jak wygląda pobieranie insuliny z fiolki i pena - nie powinno być żadnego problemu :)
Załączniki
img_20201102112130_Screenshot_2020-11-02-15-46-07_2_zmniejszamy_pl.jpg
img_20201102112130_Screenshot_2020-11-02-15-46-07_2_zmniejszamy_pl.jpg (41.64 KiB) Przejrzano 8181 razy

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » pn lis 02, 2020 5:53 pm

Witam.Dziekuje Inez za bezcenne rady. Dzis nie udalo mi sie jeszcze wszystkiego zalatwic, bylem u weta i jedynie dostalem recepte na Lantusa,zabardzo z nia nie rozmawialem co i jak mozna powiedziec ze jedynie przyjechalem po recepte na zyczenie.Dzwonilem rowniez do apteki w pobilizu i maja na skladzie ta insuline takze tylko isc i kupic jutro mysle ze to zalatwie.Wspominalas cos o miarkach Inez niezbardzo wiem o co chodzi bede musial poczytac na ten temat moze jak bede mial insuline w reku bedzie mi latwiej zrozumiec Problem mam ze znalezieniem strzykawek na miejscu chyba bede musial zamowic https://medimall.pl/Strzykawki-BD-MICRO ... KO-100-szt .
Kotek z apetytem srednio troche pojadl ale nie obzera sie tak jak wczesniej zawsze dojadal po innych kotach wrecz chodz staralem sie zapobiegac temu by nie tył wiecej . Porobilem dzis troche pomarow
godz 10:00 420 cukier wysoki.. i dalem 1,5 j cannisulin musialem zrobic to z duza precyzja na strzykawce u-40 pomiedzy kreskami trzeba jakos probowac sie zmiescic.
godz. 12:20 zrobilem pomiar cukru po 2,2h zastrzyku i wyszlo 158 cukier.. az niedowierzalem i powtorzylem badanie o 12:30 i wyszlo juz 270.. i tak calkiem ale dlaczego tak szybko wzroslo? kot nie wygladal na zestresowanego,klucie bylo szybkie porownojac co sie dzialo na poczatku jak sie uczylem.Podejrzewam ze moze z tym moim glukometrem jest cos nie tak. Uzywam glukometru firmy ixell czytam kometarze sa rozne,ze jest ok a nastepny ze zawyza wyniki albo zaniza.Posiadam plyn glukoza w plynie roztwor glukozy ktora dostalem w zestawie ona powinna pokazywac na glukometrze 135 wynik. To jest do testowania glukometru i w forme nauki mysle tez dolaczyli to do zestawu. Mi dzis pokazalo 126 na glukometrze ten roztwor glukozy czyli jakby glukometr byl ok,ale caly czas sie zastanawiam.Dobrze pisza o tym glukometrze diagnostic gold i nie jest drogi.A moze glukometr pokazuje dobre wyniki i jest z nim wszystko ok ja tylko sie zastanawiam i rozwazam rozne opcje. Ostatni pomiar o odz 14-50 okolo 5 h po daniu zastrzyku czyli to powinien byc moment szczytowy dzialania insuliny a wartosc zamiasc spasc to wzrosla w porownaniu z pomiarem 2,2 h. Ta insulina cannisulin ma chyba krotkie dzialanie nie wiem dziwnie dzial na kota.Wczoraj tez mierzylem po 5 h od zastrzyku niby w momencie szczytowym i bylo 390 czyli tak jakby nie dzialalo. Dzis widac bylo,ze po 2,2 h wartosc spadla jakby insulina zadzialala ale na bardzo krotko chyba powinna dluzej.Z tego co czytam Lantus dziala dluzej ale musze na ten temat jeszcze duzo poczytac przede wszystkim dawkowanie.Zrobie profil na insulinoterapi dziekuje za podsuniecie dobrego pomyslu.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » pn lis 02, 2020 6:20 pm

Nie wszystko, ale najważniejsze że jest recepta :) Niestety, strzykawki to jedynie w internetowych sklepach. Możesz zamówić z tego linku co podałeś lub tutaj :arrow: https://diabetyk24.pl/strzykawka-do-ins ... -sztukhtml (najczęściej przez forumowiczów wybierany sklep).
Hm, może ta huśtawka z cukrami tak na jego apetyt wpływa? Żadnych innych chorób nie ma, infekcji lub czegoś co by na nią wskazywało?
malgo122 pisze:
pn lis 02, 2020 5:53 pm
godz 10:00 420 cukier wysoki.. i dalem 1,5 j cannisulin musialem zrobic to z duza precyzja na strzykawce u-40 pomiedzy kreskami trzeba jakos probowac sie zmiescic.12:20 zrobilem pomiar cukru po 2,2h zastrzyku i wyszlo 158 cukier.. az niedowierzalem i powtorzylem badanie o 12:30 i wyszlo juz 270.. i tak calkiem ale dlaczego tak szybko wzroslo?
Wysoko, ale po tej dawce spadło - czyli możliwe, że po obniżenie z 2 jedn. na 1 jedn. było troszkę za szybkie i duże :)
Co do wyników 158 i kolejnego, po 10 minutach, 270 - nigdy tego nie robimy, bo zawsze wyjdą dwa, czasem zupełnie inne i dalekie od siebie wyniki. W takiej sytuacji należałoby zaraz zrobić 3 pomiar. Ale przyjmijmy, że ten wynik 270 jest bardziej prawdopodobny (więc i tak od rannego jest spadek).
Jeśli chodzi o płyny kontrolne to fajna sprawa, a glukometr raczej działa poprawnie :)
Canisulina działa silniej i gwałtowniej "Wyniki przed iniekcją (PRE) oscylują najczęściej w przedziale 400-500 mg/dl, a w szczycie ok. 100 mg/dl, a nawet poniżej", czyli tak to u Was wygląda :arrow: viewtopic.php?f=14&t=163
Lantus działa dłużej i mniej gwałtownie, bardziej się wstrzela w koci metabolizm.

A! Jak karmisz kota? W sensie ilości posiłków :)
malgo122 pisze:
pn lis 02, 2020 5:53 pm
Zrobie profil na insulinoterapi dziekuje za podsuniecie dobrego pomyslu.
:thumbup:

nina103
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 13, 2019 2:59 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: nina103 » pn lis 02, 2020 11:54 pm

Kup sobie tylko 1 wkład do wstrzykiwań/ ampułkę /, bo starczy Ci na bardzo długo. Koniecznie wejdź do działu Insulinoterapia i dokładnie przeczytaj temat założony przez Inez - Zestaw obowiązkowy dla kociego diabetyka, znajdziesz tam właśnie wszystko o strzykawkach, miarkach, wypuszczaniu powietrza ze strzykawki. Poczekaj z zastosowaniem nowej insuliny do czasu gdy będziesz mieć odpowiednie strzykawki i miarki.

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » wt lis 03, 2020 8:51 pm

Dziekuje za odpowiedzi. Powoli kompletuje zestaw, insulina zakupiona nieotwieralem nic wsadzilem od razu do lodowki, kupilem nowe paski do glukometru ixell, strzykawki zamowilem wczoraj o 22:00 po odczytaniu Twojej porady Inez o zakupie ze sklepu diabetyk24,dostalem maila ze zamowienie pakowane mam nadzieje ze jutro przyjdzie paczka.Musze poczytac z tymi miarkami o co chodzi i jak dzialaja bo troche mam braki w tej kwesti a widzialem ze tez sa polecane.Wazne o czym chce napisac to,ze kotek do kilku dni stracil apetyt jadl mniej niz zwykle do tej pory byl na diecie barf i jadl duzo i chetnie.Od kilku dni nie chcial jesc miski z barfem,wczoraj i jeszcze dzis rano raczyl pojesc jedynie indyka gotowanego i to dosc mocno gdy ugotowalem tak jak zwykle do barf 10 sekund na wrzatku .Przeczytalem artykul polecany przez Inez o karmach mokrych(dziekuje za podlinkowanie) i tak wlasnie chcialem cos sprobowac bo podejrzewalem ze moze cos w tej diecie lezec problem.Bylem w sklepie zoologicznym najbardziej wyposazonym w moim miescie i tam pod wzgledem karm nadajacych sie dla diabetykow kocich jest maly wybor. Przewaza Bozita w saszetkach,Miamour dla kociat widzialem, Applaws w puszkach.Nie zdecydowalem sie na zakup zadnej. Potem przeczytalem,ze nie ktore winstony na tackach sie nadaja,spisalem sobie smaki i wyruszylem do Rossmana.Kupilem kilka smakow uwzglednionych przez Inez ktore maja niski poziom nfe. kupilem tacke wolowina,z lososiem i jagniecina kurczak. Mam nadzieje ze w skladzie nic sie nie zmienilo do tego czasu. Kotek bardzo chetnie zjadl to tacke z kurczakiem i jagniecina o 18:00 . o 20:20 zrobilem pomiar cukru przed zastrzykiem i wyszlo 310. Dostal 1 jednostke cannisulin. Jest troche spadku to mnie cieszy,moze w tej diecie barf lezy problem i to nie jest dla niego. Zdaje sobie sprawe ze winston to jak ktos napisal 'mc donald' dla kotow.Inez jezeli bys miala czas prosilbym o pomoc mi w znalezieniu(podlinkowanie) jakies dobrej karmy mokrej nadajacej sie dla cukrzyka na zooplus,ktora moglabys polecil z doswiadczenia i wiedzy ktora masz olbrzymia.Bede monitorowal wyniki cukru i najblizsze dni prawdopodobnie na winstonie dopoki nie kupie lepszej karmy.Skoro jest spadek i kot sie zainteresowal jedzeniem gdzie ostatnio to bylo z tym slabo.To nie widze sensu karmienia go barfem.Moze cos jest nie w porzadku z moim barfem,ale pisalem juz nie raz jak go robie i chyba nie bylo zastrzezen.A jeszcze mialem napisac o czestotliwosci jedzenia, staram sie tak jak wyczytalem 4-5-6 razy w srednich porcjach tak zeby pojadl ale sie nie przejadl. Staram sie by jadl z okreslona czestotliwoscia zeby nie popadal w glodowke. Rozne sa przerwy miedzy posilkami mysle ze co 3-5 h .

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » śr lis 04, 2020 4:21 pm

Czyli już prawie gotowi do nowej insuliny jesteście :) Teraz tylko trochę czytania i nauki przed Tobą.
Powiem tak szczerze: my zawsze na forum przestrzegałyśmy przed podawaniem mięsa surowego, gotowanego cukrzykowi ponieważ z doświadczenia z własnymi kotami oraz niektórymi podopiecznymi na forum, wiemy że często zdarzały się wysokie cukry - nie jest to oczywiście normą, każdy kot reaguje inaczej i tu trzeba obserwować (często na początku choroby kot bardzo skokiem cukru na surowe reaguje, a z czasem taka reakcja słabnie). To samo dotyczy diety BARF - tutaj dodatkowo nasz "opór" w stosunku do tej diety wynika z braku doświadczenia w prowadzeniu BARFujących cukrzyków - jednak większość osób na forum decyduje się na dietę "puszkową". Jest ona zdecydowania prostsza i najczęściej bez problemu akceptowana przez koty :) Ogólnie to jest tak, że surowe mięso niepoddane obróbce termicznej ma większą ilość takiego "czystego" białka i ma zdecydowanie mniej tłuszczu i innych składników. Ponieważ nasze koty, w wątrobie, białko zmieniają od razu w glukozę (proces neoglukogenezy - cytuję Gosię " koty z białka zawartego w mięsie, zwłaszcza chudym, potrafią same produkować węglowodany", tutaj mowa była o mięsie gotowanym.) co (najczęściej) skutkuje znacznym wzrostem glukozy we krwi. Czyli odnosząc się Twojej wypowiedzi:
malgo122 pisze:
wt lis 03, 2020 8:51 pm
moze w tej diecie barf lezy problem i to nie jest dla niego
możliwe, że tak jest, oraz:
malgo122 pisze:
wt lis 03, 2020 8:51 pm
skoro jest spadek i kot sie zainteresowal jedzeniem gdzie ostatnio to bylo z tym slabo.To nie widze sensu karmienia go barfem.
- dokładnie.
Raczej w tackach Winston nic się nie zmieniło :). Dobrze zrobiłeś, widząc, że kot nie je, podając puszki. Głodujący cukrzyk to prosty przepis na katastrofę.
malgo122 pisze:
wt lis 03, 2020 8:51 pm
A jeszcze mialem napisac o czestotliwosci jedzenia, staram sie tak jak wyczytalem 4-5-6 razy w srednich porcjach tak zeby pojadl ale sie nie przejadl. Staram sie by jadl z okreslona czestotliwoscia zeby nie popadal w glodowke. Rozne sa przerwy miedzy posilkami mysle ze co 3-5 h .
Czyli tu ok :thumbup: Żeby nie był przejedzony, ale też nie głodny :)
malgo122 pisze:
wt lis 03, 2020 8:51 pm
Bede monitorowal wyniki cukru i najblizsze dni prawdopodobnie na winstonie dopoki nie kupie lepszej karmy.
Super, zobaczymy czy coś niżej w cukrach będzie.
malgo122 pisze:
wt lis 03, 2020 8:51 pm
Inez jezeli bys miala czas prosilbym o pomoc mi w znalezieniu(podlinkowanie) jakies dobrej karmy mokrej nadajacej sie dla cukrzyka na zooplus
Jasne, już coś wypiszę. Ale możesz spokojnie z tych co forumowicze podają wybierać :)

ODPOWIEDZ