Przekąski, pasty odkłaczające

Karmy komercyjne, BARF
gosia800
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 11, 2016 10:35 pm

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: gosia800 » wt wrz 13, 2016 9:58 pm

Dziękuję bardzo za wszelką reakcj na moją prośbę/pytanie.
W sumie to mam doła..ja nie wiem, czy tą walkę przegrywa mój Pies, czy ja, bo chyba Ja. Jak widzę jej smutne oczka to mi tak ściska serce, że to jakiś koszmar. A wiem, że mam kierować się teraz rozumem, a nie emocjami , tylko czemu to takie trudne? Mam ochotę ciągle ją tulić, głaskać , całować, a mąż mi mówi że nie mogę się nad nią użalać, bo ona żyje i trzeba walczyć z chorobą, a nie rozczulać się jakby była już półmartwa.. Czytam różne art., ale widzę że problem chyba leży w moim wecie..On mi mówił że cukier (jak mam problem z krwią od niej) mam mierzć 1x na dwa dni na czczo tylko. To jak mamy ustalić dawkę, skoro miałabym nie wiedzieć jak kształtuje się poziom cukru w ciągu dnia? Mówi mi, że jak będę ją kłuć tak często to niedługo uszy jej spuchną i nie będzie gdzie kłuć, a jej funduję dodatkowy stres. Jakieś dziwne mam poczucie ż podchodzi do mnie totalnie maszynowo i nie przykłada się. Sam pytał jaką chcę insulinę, sama mu mówiłam którą chcę, sprzedał mi tez karmę Royala dla cukrzyków, tórej skład (niestety dopiero w domu) zupełnie mi się nie spodobał. Przetestowaliśm już kilku weterynarzy w naszym mieście i ten wydaje się być najsensowniejszy, jednak pełn zaufanie mam do weta oddalonego od nas o ok 100 km, co jest niemożliwe do obejścia.
Problemem jest moja i męża praca- często wyjeżdżamy, jeżdzimy po Pl, pies zawsze jedzie z nami, ale kiedy trzeba pilnować pory co do godziny -jest to dla nas trudne. Jednak to wszystko można pogodzić i zbiera mnie na .....,kiedy słyszę że to tylko pies i mam się nim nie przejmować jak człowiekiem, a skoro zachorował tzn ż już na iego czas. Kiedy mówię to znajomym, którzy nie mają zwierzaków to takie super rady od nich słyszę. Ciekawe czy oni swoje dzieci tez by skazali na pozostawienie choroby samej sobie, jakby usłyszeli jakąkolwiek diagnozę.
No nic, idę dalej się kształcić.
Dziękuję również za pw od jednj z użytkowniczek które odsyła do pieska cukrzyka, niestety nie mogłam odpisać dziękując. Na razie jeszcze poczytam, pokształcę i będę szukać w Was wsparcia, nie tylko samej wiedzy, ale chyba tego innego też..
Dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
necz
Posty: 1502
Rejestracja: czw mar 19, 2015 2:04 am

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: necz » wt wrz 13, 2016 11:41 pm

Co do doła, to każdy tu od niego zaczynał, ale trzeba się było szybko z doła wykopać, bo ktoś musi pomóc zwierzakowi. A jak nie ty, to kto? Weterynarz, jak sama piszesz, za bardzo się nie przykłada. Szkoda, że nie znalazłaś jakiegoś forum z psimi cukrzykami, bo pewnie są spore różnice, ale jedno nie ulega wątpliwości - przed podaniem insuliny poziom glukozy trzeba zmierzyć. I nie wolno sobie tego odpuszczać. Uszy przeżyją :D Wskazane są też pomiary kontrolne, tak jak zresztą robisz. No i od czasu do czasu trzeba zrobić krzywą.

Awatar użytkownika
Anna1981
Posty: 1979
Rejestracja: sob lip 16, 2016 11:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: Anna1981 » śr wrz 14, 2016 7:32 am

gosia800 pisze:Jednak to wszystko można pogodzić i zbiera mnie na.....,kiedy słyszę że to tylko pies i mam się nim nie przejmować jak człowiekiem, a skoro zachorował tzn ż już na iego czas. Kiedy mówię to znajomym, którzy nie mają zwierzaków to takie super rady od nich słyszę. Ciekawe czy oni swoje dzieci tez by skazali na pozostawienie choroby samej sobie, jakby usłyszeli jakąkolwiek diagnozę.
Jeśli to będzie dla Ciebie jakiekolwiek pocieszenie to w momencie diagnozy Piratka szef powiedział, żebym przestała leczyć i uśpiła Pirata i wymieniła na nowego kota. Opłacił wyjazd integracyjny, nie uprzedzając o dacie i nie pytając kto nie pojedzie. Od 2 tygodni słucham szantażu, że nie puści mnie na urlop albo kota mam zostawić samego w domu/zabrać ze sobą na 2 dni (weekend) do Spały. Wczoraj powiedziałam mu, że mógł uprzedzić, a teraz to jest jego problem, że straci pieniądze. Dodatkowo, że może nie lubić kotów i ja nie muszę się tłumaczyć z dodatkowych powodów nieobecności na wyjeździe. Wiem, że dalej będzie gnębił w tym temacie.

Wiele osób mówi mi o uśpieniu, i że kot nie będzie wtedy cierpiał. Zadaję im pytanie, czy uśpią matkę/dziecko chore na cukrzycę, skoro można ją leczyć u ludzi. Mają wtedy dla siebie odpowiedź.

Trzymaj się
Dzienniczek Piratka 14.12.2019 g. 18:00 https://drive.google.com/open?id=0BwNXg ... WR4RDV0LWM
Zdjęcia Piratka: http://www.garnek.pl/ania27
Wyniki badań: 1. post

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: Inez87 » śr wrz 14, 2016 3:10 pm

Witaj Gosiu :)
Na naszym forum jest jeden piesek - użytkowniczka Jovitzza. Co prawda dawno jej u nas nie widziałam, ale spróbuję się z nią skontaktować. Może będzie mogła Ci pomòc :)

gosia800
Posty: 68
Rejestracja: ndz wrz 11, 2016 10:35 pm

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: gosia800 » śr wrz 14, 2016 8:59 pm

Bardzo Wam dziękuję i za sugestie i wsparcie. Jest mi oni naprawdę potrzebne, a wiem że nikt inny nie zrozumie się wzajenie tak dobrze, jak właściciele zwierzaków, które są dla nich nie tylko dodatkiem do dobrego wizerunk rodziny z zewnątrz..
Absolutnie pod żadnym względem nie biorę pod uwagę uśpienia jej z powodu cukrzycy, nawet słyszeć o tym nie chcę, bo jak ktoś tak mowi, to właśnie podaję przykład jak Koleżanka wyżej, czy gdyby chodziło o dziecko, rodzica to też poddaliby go eutanazji z powodu cukrzycy.
Raz jeszcze dziękuję za wsparcie i oczywiście czekam na dalszy kontakt i instrukcje. Zapraszam jednocześnie zainteresowanych do śledzenia wątku o moim piesku, bo pisać to samo tam i tu-troche mija się celem i zaśmiecę Wam forum.

Pozdrawiam Was i Waszych Przyjaciół.

Awatar użytkownika
maszaiwan
Posty: 884
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 10:19 am

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: maszaiwan » pn paź 24, 2016 9:24 pm

Jaki olej z łososia i gdzie kupujecie ? Nie wiem dobry wybrałam wątek :?
Komu pomógł i na jakie kocie sprawy ? ;)

Awatar użytkownika
Hana
Posty: 2689
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 11:08 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: Hana » pn paź 24, 2016 10:01 pm

maszaiwan pisze:Jaki olej z łososia i gdzie kupujecie ? Nie wiem dobry wybrałam wątek :?
Komu pomógł i na jakie kocie sprawy ? ;)
http://kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=21&t=439

karolina1992
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 21, 2017 12:14 am

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: karolina1992 » ndz lut 05, 2017 11:51 pm

Inez87 pisze:PRZEKĄSKI:

- (tuńczyk) - nfe minus 3,36
co to znaczy nfe minus ?

Tinka07
Site Admin
Posty: 2401
Rejestracja: wt wrz 03, 2013 4:24 pm
Lokalizacja: Pasawa/Niemcy

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: Tinka07 » śr lut 15, 2017 9:11 pm

karolina1992 pisze:
Inez87 pisze:PRZEKĄSKI:

- (tuńczyk) - nfe minus 3,36
co to znaczy nfe minus ?
To znaczy, że producent podał nieprawidłowe dane. Nfe to zawartość węglowodanów w suchej masie i nie ma takiej możliwości, żeby wyszły tu wartości minusowe. Może być 0 (= zero), ale nie minus.

Pa
Tinka
Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum: koty cukrzycowe.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.


Awatar użytkownika
Anna1981
Posty: 1979
Rejestracja: sob lip 16, 2016 11:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Gocław

Re: Przekąski, pasty odkłaczające

Post autor: Anna1981 » śr lut 07, 2018 10:23 pm

Czy ktoś próbował tą pastę Miamor?
https://www.kuchniapupila.pl/kot/karmy- ... 1893756391
Nawet w zooplus nie ma danych do policzenia NfE. Chętnie zmieniłabym Piratowi do przemycania leków.
Dzienniczek Piratka 14.12.2019 g. 18:00 https://drive.google.com/open?id=0BwNXg ... WR4RDV0LWM
Zdjęcia Piratka: http://www.garnek.pl/ania27
Wyniki badań: 1. post

ODPOWIEDZ