Karmniki automatyczne dla kota

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
maszaiwan
Posty: 884
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 10:19 am

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: maszaiwan » sob maja 07, 2016 11:42 am

Dzięki Hana , już mnie zawiódł karmnik , w ogóle się nie otwierał :(
Chętnie poczytam dziękuję za link .

Awatar użytkownika
maszaiwan
Posty: 884
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 10:19 am

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: maszaiwan » sob maja 07, 2016 5:56 pm

bonga pisze:Witajcie,
mam podajnik TX4. Musi być zaklejony mocną taśmą od góry, bo kot sobie z nim radzi... Mam problem, że podajnik nie zatrzymuje się na komorze nr 2, przeskakuje od razu na 3, a potem w porze kiedy powinien się obrócić do numeru 3, przesuwa się na 4. Czy ktoś miał taki problem? Może kot coś popsuł, kiedy rozbroił jakiś czas temu podajnik, sama nie wiem.... Kilka razy po ponownym złożeniu otwierał się normalnie, a teraz od dłuższego czasu to samo.
właśnie kupiłam ten karmnik , to jest chyba starsza wersja Trixie a terazsą też Trixie Plus z wyświetlaczem.
Tez tego ustrojstwa nie mogę opanować , kot całą noc nie jadł ...
Powiedz jak się Tobie sprawuje , zapanowałaś na nim ? :)

Awatar użytkownika
maszaiwan
Posty: 884
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 10:19 am

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: maszaiwan » sob maja 07, 2016 6:11 pm

edyta5013 pisze:Ja mam ten zwykły dwukomorowy sprawdza się korzystam z niego do tej pory
Ja kupiłam ten 4 komorowy TRXIE 4 straszy typ jak się okazuje , bez wyświetlacza ale to nieistotne.
Problem w tym , że najkrótszy czas między karmieniami to 4 godziny więc nie bardzo się sprawdza.
Chyba się pośpieszyłam i teraz wydaje mi się właśnie , że dwukomorowy byłby lepszy .
A jak Tobie się sprawdza i jak w nim ustawia się czas ?

Awatar użytkownika
edyta5013
Posty: 4907
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 4:06 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: edyta5013 » sob maja 07, 2016 6:25 pm

Zanim ustawisz na całą noc powinnaś przetestować....ustawić pół godziny np sprawdzić czy się otwiera . :( czasami też tak jest ,że kotek nie chce jeść z nowych misek. Musi się przyzwyczaić do podajnika.

Awatar użytkownika
maszaiwan
Posty: 884
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 10:19 am

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: maszaiwan » sob maja 07, 2016 6:35 pm

edyta5013 pisze:Zanim ustawisz na całą noc powinnaś przetestować....ustawić pół godziny np sprawdzić czy się otwiera . :( czasami też tak jest ,że kotek nie chce jeść z nowych misek. Musi się przyzwyczaić do podajnika.
Winstona zje nawet widelcem :)
Nawet , że je z tych miseczek pewnie dlatego , że Winston ...
Jak ustawia się czas w dwukomorowej miseczce ?

Awatar użytkownika
necz
Posty: 1502
Rejestracja: czw mar 19, 2015 2:04 am

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: necz » sob maja 07, 2016 6:49 pm

maszaiwan pisze: Jak ustawia się czas w dwukomorowej miseczce ?
Nie wiem jak jest w tym super zaawansowanym ustrojstwie na 4 porcje, ale w dwukomorowej pierwsza kreska to 2 godziny od zamknięcia, a dalej już normalnie - 1 kreska = 1 godzina. Czyli jak chcesz nastawić np. na 10.00, to musisz to zrobić o 8.00 (lub wcześniej oczywiście).

Tak w ogóle to wam zazdraszczam tych problemów z super sprytnymi kotkami, które dobierają się do michy w nieodpowiednim czasie. Moja, jak nikogo nie ma w domu, to niestety śpi. Na żarcie rzuca się dopiero jak ktokolwiek wróci. Taki z niej towarzyski kotek :evil:

Awatar użytkownika
maszaiwan
Posty: 884
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 10:19 am

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: maszaiwan » sob maja 07, 2016 6:53 pm

necz pisze:
maszaiwan pisze: Jak ustawia się czas w dwukomorowej miseczce ?
Nie wiem jak jest w tym super zaawansowanym ustrojstwie na 4 porcje, ale w dwukomorowej pierwsza kreska to 2 godziny od zamknięcia, a dalej już normalnie - 1 kreska = 1 godzina. Czyli jak chcesz nastawić np. na 10.00, to musisz to zrobić o 8.00 (lub wcześniej oczywiście).

Tak w ogóle to wam zazdraszczam tych problemów z super sprytnymi kotkami, które dobierają się do michy w nieodpowiednim czasie. Moja, jak nikogo nie ma w domu, to niestety śpi. Na żarcie rzuca się dopiero jak ktokolwiek wróci. Taki z niej towarzyski kotek :evil:

właśnie te 2 godziny ..... tego brak w tych 4 komorowych :(
A nasze też śpią jak nas nie ma i jeszcze nie wiem jak to będzie z tym karmnikiem :)

Awatar użytkownika
Maryla5
Posty: 560
Rejestracja: pn lis 03, 2014 11:12 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: Maryla5 » ndz maja 08, 2016 12:10 pm

Necz, mam ten sam problem, że kot nie przychodzi do karmnika o określonej godzinie. Śpi w najlepsze i nie je.
Przychodzi dopiero jak się go zawoła lub podstawi miskę na legowisko. :lol:

bonga
Posty: 839
Rejestracja: śr gru 02, 2015 9:22 am
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: bonga » pn maja 09, 2016 11:55 am

Chwilowo w moim czterokomorowym TX4 otwierają się wszystkie przegródki - po prostu któregoś dnia się naprawił. Niestety w międzyczasie pies go dopadł (golden) i złapał pechowo zębami wyświetlacz. Mam więc ustawione na godzinę 10, 11 i 12 rano i nic nie zmienię, bo przyciski niby działają, ale co z tego jak wyświetlacz nie. Jest ciągle zaklejony, no bo mój kot to jak wiadomo "czarny ninja" i do wszystkiego się dobierze, nawet do zamkniętego śmietnika tak, że nie widać że już siedzi w środku.
Dwukomorowy koty już rozwaliły doszczętnie, zresztą dość szybko nauczyły się, że da się go na siłę otworzyć.
Byłam zmuszona zamówić drugi TX4, bo mój kot niestety na razie jada 6 razy rano i tyleż wieczorem, a że wyjeżdżamy niedługo na 2 tygodnie, nie chcę dodatkowego kłopotu mamie robić.
Trzeba poeksperymentować. Istotne jest, czy w w TX4 wciśniesz "start now", czy "start tom", bo w tym drugim przypadku "obudzi się" następnego dnia.

Awatar użytkownika
Kicaj
Posty: 1280
Rejestracja: sob paź 24, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmniki automatyczne dla kota

Post autor: Kicaj » czw maja 12, 2016 7:48 pm

Bonga teraz jest Rolce Royce wśród karmników TX6 :)

ODPOWIEDZ