List otwarty do lekarzy weterynarii

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
Wiśniak
Posty: 1274
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 8:26 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

List otwarty do lekarzy weterynarii

Post autor: Wiśniak » wt lis 18, 2014 5:07 pm

Swego czasu, na pewno kilka lat temu, ukazał się List otwarty do lekarzy weterynarii. http://www.catnutrition.org/uploads/6/4 ... ynarii.pdf . Myślę, że powinien go przeczytać każdy opiekun kota, a szczególnie Ci, którzy są właścicielami kotów chorych na cukrzycę, niewydolność nerek...
Niestety do większości weterynarzy, przynajmniej w naszym kraju chyba nie dotarł :(

kotełka
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 23, 2014 1:54 pm

Re: List otwarty do lekarzy weterynarii

Post autor: kotełka » pt gru 05, 2014 10:39 am

To powinniśmy na własną rękę przekazać go naszym weterynarzom!

Awatar użytkownika
mccat
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 4:58 pm

Re: List otwarty do lekarzy weterynarii

Post autor: mccat » ndz gru 06, 2015 6:32 pm

Czy w interesie weterynarzy leży profilaktyka i zdrowa dieta kotów? Wątpię. Niestety. Nie musimy zresztą sięgać do kociarstwa. Przecież nasi drodzy interniści też żyją w głębokiej schizofrenii: przepisywanie leków i równoczesne stawianie na odległej pozycji żywienia, diety. Jeśli nawet któryś lekarz rzuci mimochodem jakieś zalecenie, jest to najczęściej prosta i zupełnie nieskuteczna instrukcja typu: mniej wieprzowiny (zamiast: niej jedz babo/chłopie mięsa lub poważnie ogranicz je w swojej diecie). Smutne to wszystko.

^..^fuksj@
Posty: 630
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 12:14 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: List otwarty do lekarzy weterynarii

Post autor: ^..^fuksj@ » pn lut 15, 2016 12:16 am

Jeśli chodzi o ludzkich lekarzy to najlepszym z nich z jakim do tej pory się zetknęłam, jest moja internistka. Wszyscy "specjaliści" do których chodzę (raumatolog, "polecany" dermatolog", "polecany"neurolog, ortopedał) mają mnie głęboko w dupie, nic a nic nie inetresują ich moje postępujące dolegliwości - żeden z nich nawet nie rzucił okiem na CD z prześwietleniem czy tomografią... szłyszę tylko "to" niech pani sobie zabierze :D. A głowa jak mnie napier...alała rok mnie dalej boli i nic nie pomaga. Juz wiadomo dla czego, ale ponoć jestem za młoda na leki! :evil: (czwarty krzyżyk z gruuubym hakiem na karku mam) O innych dolegliwościach nie zanudzam bo to nie jest portal o http://www.chore-czlowieki.pl.

Co do wetów, to mało który chce podpaść sponsorującemu prawie wszsytkich (sądząc po dostepnych karmach na półce) Rojalowi-Kanis. Są wszędzie, w każdej przychodni... ciekawe DLACZEGO? Nawet jak wet przeczyta ten list, to nie powie nic złego na swojego sponsora... Usłyszałam też niedawno że nat składem karm pracują "fachowcy" i oni chyba wiedza co robią...
Trudno będzie zatrzymać to zjawisko, bo przeciętny właściciel futrzaka ślepo wierzy wetowi (bo uważa go za "fachowca")
a weci ślepo wierzą ulotkom dostarczanym ze "specjalistycznymi" karmami... mało który zdaje sobie sprawę że robi krzywdę swoim pacjentom. Na szczęście my nie nalezymy do przeciętnych włascicieli futrzaków i szukamy informacji, używamy główek, internetu, i naukowych publikacji żeby wiedzieć co i jak... szkoda tylko że 99% wetów się nie chce...
pozdrówka

ODPOWIEDZ