Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
Lifter
Posty: 961
Rejestracja: czw paź 12, 2017 7:38 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Lifter » wt lip 10, 2018 11:25 am

Wrzuc wyniki, info o kocie (wiek, waga).
Kreatynina nie jest jakas kosmiczna, kroplowki powinny sobie z nia dac rade, pomoga tez na poziom mocznika we krwi.
Robienie kroplowki to nieco bardziej skomplikowana rzecz niz badanie cukru i zastrzyk insuliny ale nie az tak bardzo by tego nie ogarnac. Sam podawalem mojemu ze 20 kroplowek w domu. Zachywcony tym nie byl ale dalismy rade.

Wrzuc moze watek o swym kocie nie do karm tylko zaloz mu osobny watek, bo teraz tak troszke tu ginie, a do karm widac malo kto zaglada ostatnio.
Mopik [*] 1.04.2008 - 22.05.2020. Tęsknię.

ineni
Posty: 245
Rejestracja: pt mar 18, 2016 10:38 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: ineni » wt lip 10, 2018 2:30 pm

Dziękuję, że się odezwałeś. Mój kot ma założony wątek i tam wrzuciłam wczorajsze wyniki. Ma na imię Bazyli.
Dzisiaj z takim sobie skutkiem dawałam mu kroplówkę. Igła 3 razy wypadła. udało mi się dać 1/3. Reszta wieczorem.
Pozdrawiam i wciąż czekam na pomoc w kwestii rozszyfrowania wyników, lekarz powiedział, że 80 % nerek zniszczonych. No i w kwestii doboru karmy.
Pozdrawiam
i.

Awatar użytkownika
Lifter
Posty: 961
Rejestracja: czw paź 12, 2017 7:38 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Lifter » wt lip 10, 2018 5:48 pm

Niewydolnosc zwykle wychodzi przy wlasnie 20% sprawnych nefronow, wczesniej nerki jakos daja rade.

https://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=94815

I to chyba ważne co do karmy

https://barfnekorepetycje.pl/barf-w-chorobach-2/

" Karmy nerkowe zostały wymyślone dla kotów z pełnoobjawowym PNN dlatego podawanie ich kotu we wczesnych stadiach choroby zwyczajnie szkodzi. Zawierają one bowiem dodatki które mają przeciwdziałać kwasicy a więc alkalizują mocz – koty we wczesnych fazach mają prawidłowe PH a więc alkalizowanie prowadzi do kamicy. Dodatkowa suplementacja potasu w karmie nerkowej kotu, który nie ma jego niedoboru prowadzi do problemów kardiologicznych".

Dlatego wazne sa INNE wyniki kota. Ale to juz ci w watku o Bazylim inka napisala. Fosfor i potas koteł ma bardzo ładne, wiec karma urynaryjna na razie niepotrzebna.
Mopik [*] 1.04.2008 - 22.05.2020. Tęsknię.

ineni
Posty: 245
Rejestracja: pt mar 18, 2016 10:38 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: ineni » wt lip 10, 2018 11:02 pm

Bardzo Ci dziękuję. Od dwóch dni jestem na urlopie i czytam dużo. Trafiłam na forum miau i na to, że karmy weterynaryjne na początku nie są dobre. Szczerze mówiąc nie wiem co robić. Dawać, czy może jednak nie dawać. Lekarz jednoznacznie stwierdził, żeby natychmiast odstawić tę co brał a dawać weterynaryjną. Gosia napisała mi, że jej kicia nie dostaje weterynaryjnej. Bazyli je GranataPet. To jest niskowęglowodanowa. Białka ma jednak dużo bo 10,4%. Weterynaryjna tylko 7,5%. No i w opisie GranataPet nie ma podanej ilości fosforu, który jest niebezpieczny.

Na jutro mam zamówioną wizytę innego lekarza. Ma przyjść do domu bo nie chcę męczyć kota jazdą samochodem, której nie znosi. Zobaczę co powie.
Jeszcze raz dziękuję Ci bardzo.
i.

Awatar użytkownika
Lifter
Posty: 961
Rejestracja: czw paź 12, 2017 7:38 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Lifter » śr lip 11, 2018 9:04 am

Nie ma za co, po to jest to forum.

Zawsze mozesz napisac do producentow Granaty, albo poszukac na zachodnich forach etc. zawartosci fosforu. producent ma obowiazek ujawniac takie dane, a nie watpioe ze posiadacze nerkowych kotow na Zachodzie juz sie o to pytali...

Np. tutaj (link ponizej) sa podane zawartosci fosforu w niektorych karmach tej firmy. Domniemywam, że jak poszukasz staranniej niz ja, na pewno trafisz na konkretne informacje, bo nie wiem w sumie jaka odmiane karmy je twoj kot.


https://www.granatapet.de/out/media/160 ... de_web.pdf
Mopik [*] 1.04.2008 - 22.05.2020. Tęsknię.

ineni
Posty: 245
Rejestracja: pt mar 18, 2016 10:38 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: ineni » śr lip 11, 2018 11:28 am

Dzięki za link,napiszę do nich bo niestety nie podają na mokrej karmie zawartości fosforu, potasu i wapnia.
Sprawdzałam za to skład weterynaryjnej Puriny ProPlan i ten na opakowaniu znacząco różni się na podanym na stronie jakiegoś sklepu zoologicznego. Napisałam do nich, jak to możliwe? Odpisali, że poprawią. Aż się wierzyć nie chce, co za podejście.

Czytam o tych karmach i wciąż stoję przed dylematem, karma weterynaryjna mogąca podnieść cukier, ale nieobciążająca nerek, czy może jednak GranataPet, którą jadł dotychczas, niskowęglowodanowa, ale mogąca obciążać nerki.
Koszmar.

ineni
Posty: 245
Rejestracja: pt mar 18, 2016 10:38 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: ineni » czw lip 12, 2018 5:11 pm

Producent GranataPet przysłał mi skład. Wkleiłam do Bazylego.

Iwona
Posty: 924
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 4:38 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Iwona » wt sie 21, 2018 12:25 am

Polecam dla kotow karme ZIWI PEAK. Jest troche droga ale warto

w 100% NATURALNA - stworzona przez weterynarzy i ekspertów żywieniowych wyłącznie z naturalnych składników pochodzących z najczystszej ekologicznie Nowej Zelandii.

95% PRZYSWAJALNOŚCI. Ten rekordowy poziom osiągnięty dzięki 100% naturalnemu składowi i jego pełnemu dostosowaniu do wymogów układu trawiennego psa.

85% ZAWARTOŚCI MIĘSA. Składniki mięsne pochodzą ze zwierząt hodowanych na wolnym wybiegu, w słynnych nowozelandzkich hodowlach ekologicznych. Wszystkie posiadają certyfikat przydatności do spożycia przez ludzi i są całkowicie pozbawione hormonów i antybiotyków. 

PERFEKCYJNIE ZBILANSOWANA - zawiera wszystkie niezbędne witaminy i minerały, dobrane w idealnych ilościach i proporcjach. Dodatkowo, dbając o właściwą i skuteczną podaż minerałów ZiwiPeak wykorzystując tzw. minerały chelatowane, które gwarantują skuteczną wchłanialność i właściwą przyswajalność z przewodu pokarmowego, w odróżnieniu do minerałów dodawanych w innych karmach zazwyczaj w konwencjonalnej postaci.

NIE PRZETWARZANA W WYSOKICH TEMEPRATURACH – dzięki zastosowaniu technologii suszenia składników karmy suchym powietrzem – bez przetwarzania ich w wysokich temperaturach(!)– składniki karmy zachowują swoje wszystkie cenne wartości odżywcze. Ta cenna interakcja pomiędzy unikalnymi źródłami surowców i metodami przetwarzania, gwarantuje że zwierzęta otrzymają wszystko to, co najlepsze w naturze. 

BOGATO ZRÓŻNICOWANA. Wykorzystanie różnych składników pochodzenia zwierzęcego (mięso, podroby) i skomponowanie ich we właściwych proporcjach wynika zfaktu, że zwierzęta żyjące na wolności spożywają całą upolowaną przez siebie ofiarę. Jej wnętrzności odznaczają się bowiem wysoką zawartością korzystnego tryptofanu, witamin i związków mineralnych. Zróżnicowanie składników mięsnych równoważy i wzbogaca substancje budulcowe oferowane w karmie ZiwiPeak, odpowiadając tym samym składowi naturalnej diety. Dla osiągnięcia pełnego obrazu naturalnej diety kota- drapieżnika w karmach ZiwiPeak znajduje się także 3% drobinek kostnych, jak również szpik kostny i miękkie chrząstki. Wszystkie te składniki odzyskiwane są podczas certyfikowanego procesu MSM (mechanicznego odkostnienia), stosowanego przy produkcji artykułów przeznaczonych dla ludzi.

BIOLOGICZNIE ODPOWIEDNIA. Karmy ZiwiPeak odzwierciedlają naturalną dietę kotów, oferując tę samą kombinację i proporcje składników, jakie występują w naturalnej diecie kota mięsożercy i drapieżnika. Wysokobiałkowa i niskowęglowodanowa, w 100% naturalna w pełni dostosowane jest do wymogów układu trawiennego kota. Wysoka zawartość najlepszego gatunkowo niezbędnego do życia białka w karmie jest kluczem w prawidłowym żywieniu kotów. Drogocenne dla zdrowia białko jest doskonale przyswajane, w przeciwieństwie do węglowodanów, które trudne do strawienia, odkładają się w organizmie kota pod postacią tkanki tłuszczowej, powodując groźne dla zdrowia skutki otyłości.

Pełnowartościowa, idealnie zbilansowana karma ZiwiPeak jest biologicznie właściwa dla kotów w każdym wieku – od kocięcia po seniora, każdej rasy i każdej wielkości.

Spełnia najwyższe normy i standardy żywieniowe AAFCO i EU.
Wyprodukowana w Nowej Zelandii i tylko z nowozelandzkich naturalnych i świeżych składników.
Żaden składnik nie jest modyfikowany genetycznie!
Kicia

Awatar użytkownika
Lifter
Posty: 961
Rejestracja: czw paź 12, 2017 7:38 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Lifter » wt sie 21, 2018 11:19 am

Problem w tym (pominając ZAPOROWĄ cenę, rzędu 100 zł za kg, choć z drugiej strony jest na tyle wydajna, że 1 kg to jakby odpowiednik 1.5-2 kg innej karmy), że np, Mopik w ogóle nie chciał jej jeść. Ze dwa razy sprobował - i nie, absolutnie nie i już. Co w sumie przyjąłem z pewną ulgą...
Mopik [*] 1.04.2008 - 22.05.2020. Tęsknię.

Iwona
Posty: 924
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 4:38 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Iwona » wt sie 21, 2018 1:52 pm

Lifter pisze:Problem w tym (pominając ZAPOROWĄ cenę, rzędu 100 zł za kg, choć z drugiej strony jest na tyle wydajna, że 1 kg to jakby odpowiednik 1.5-2 kg innej karmy), że np, Mopik w ogóle nie chciał jej jeść. Ze dwa razy sprobował - i nie, absolutnie nie i już. Co w sumie przyjąłem z pewną ulgą...
Z tym masz racje. Kupisz dobre jedzenie i kot uparty , nie ruszy. I do tego obrazony wielce.
Kicia

ODPOWIEDZ