Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » pn sie 10, 2020 7:38 pm

Mintchip pisze:
śr lip 29, 2020 6:10 pm
Mintchip pisze:
śr lip 22, 2020 4:41 pm
Kot mi się zaczął buntować, że ciągle dostaje to samo do jedzenia :P Ostatnio wpadły mi w oko karmy marki Dolina Noteci. Ktoś testował?
PS. Chciałabym prosić przy okazji o pomoc w obliczeniu węglowodanów:
https://www.maxizoo.pl/p/premiere-meat- ... -i-kurczak
Mi coś nie dziwnie wychodzi...
Zamówiłam karmę z linka, oba koty powąchały i obrażone odeszły od miski. Jestem w szoku, bo nigdy nie wybrzydzały :P Mam nadzieję, że uda mi się dokonać zwrotu.
Bunt na jednostajne menu dość częsty jest :lol: Moja kotka, ale bez cukrzycy, wzgardziła Doliną Noteci ;) Jak u Was próby? i czy udało się zwrócić karmę? :)

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » pn sie 10, 2020 7:42 pm

Shepi pisze:
wt lip 28, 2020 5:27 pm
Co sądzicie o karmach Bozita kurczak w galarecie i animonda carny kurczak łosoś. Niby obudowie bez zbóż i cukrów. Zastanawia mnie bardzo czemu na pierwszej mój kot miał już cukier 130-160, zaczął ja wybrzydzać i teraz animonda tylko jeden smak i glukoza 270-300. Wina karmy czy bunt organizmu za gwaltowna zmianę karmy?
Na Bozicie dużo kotów miało/ma dobre cukry - nie wiem skąd ten fenomen :) Minus tej karmy to pojawiające się u większości kotów biegunki. Myślę, że zmiana karmy mogła jak najbardziej spowodować wzrost cukru, nawet jak podaje się karmę odpowiednią :)
Shepi pisze:
pn sie 10, 2020 11:27 am
Która karmę byście wybrali dla cukrzyka z problemami z trzustka Gussto fresh Chicken czy Wild fredom czysty kurczak?
Wild... znamy, więc możemy polecić :)

Awatar użytkownika
Mintchip
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 27, 2020 3:10 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Mintchip » wt sie 11, 2020 7:44 am

Inez87 pisze:
pn sie 10, 2020 7:38 pm
Mintchip pisze:
śr lip 29, 2020 6:10 pm
Mintchip pisze:
śr lip 22, 2020 4:41 pm
Kot mi się zaczął buntować, że ciągle dostaje to samo do jedzenia :P Ostatnio wpadły mi w oko karmy marki Dolina Noteci. Ktoś testował?
PS. Chciałabym prosić przy okazji o pomoc w obliczeniu węglowodanów:
https://www.maxizoo.pl/p/premiere-meat- ... -i-kurczak
Mi coś nie dziwnie wychodzi...
Zamówiłam karmę z linka, oba koty powąchały i obrażone odeszły od miski. Jestem w szoku, bo nigdy nie wybrzydzały :P Mam nadzieję, że uda mi się dokonać zwrotu.
Bunt na jednostajne menu dość częsty jest :lol: Moja kotka, ale bez cukrzycy, wzgardziła Doliną Noteci ;) Jak u Was próby? i czy udało się zwrócić karmę? :)
Wgardziły karmą z linka, ale za to kupiłam mokrą karmę MAC i wcinają ją ze smakiem już od tygodni, zmieniam tylko smaki :) Mamy dobre wyniki więc nic nie zmieniam póki co.
I tak, zwrot tamtej karmy bez problemu przeszedł.

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Shepi » wt sie 11, 2020 6:40 pm

Inez87 pisze:
pn sie 10, 2020 7:42 pm
Shepi pisze:
wt lip 28, 2020 5:27 pm
Co sądzicie o karmach Bozita kurczak w galarecie i animonda carny kurczak łosoś. Niby obudowie bez zbóż i cukrów. Zastanawia mnie bardzo czemu na pierwszej mój kot miał już cukier 130-160, zaczął ja wybrzydzać i teraz animonda tylko jeden smak i glukoza 270-300. Wina karmy czy bunt organizmu za gwaltowna zmianę karmy?
Na Bozicie dużo kotów miało/ma dobre cukry - nie wiem skąd ten fenomen :) Minus tej karmy to pojawiające się u większości kotów biegunki. Myślę, że zmiana karmy mogła jak najbardziej spowodować wzrost cukru, nawet jak podaje się karmę odpowiednią :)
Racja na Bozicie zaczął mieć super cukier, ale dużo osób krytykuje jakość, więc chciałam coś lepszego mu dać. A jeśli jest wzrost na lepszej, to mogę mieć nadzieję, że cukier w końcu zacznie schodzić w dół. Kwestia przyzwyczajenia organizmu, czy muszę zmienić na inna i szukać dalej?
Shepi pisze:
pn sie 10, 2020 11:27 am
Która karmę byście wybrali dla cukrzyka z problemami z trzustka Gussto fresh Chicken czy Wild fredom czysty kurczak?
Wild... znamy, więc możemy polecić :)

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Shepi » wt sie 11, 2020 6:42 pm

Inez87 pisze:
pn sie 10, 2020 7:42 pm
Shepi pisze:
wt lip 28, 2020 5:27 pm
Co sądzicie o karmach Bozita kurczak w galarecie i animonda carny kurczak łosoś. Niby obudowie bez zbóż i cukrów. Zastanawia mnie bardzo czemu na pierwszej mój kot miał już cukier 130-160, zaczął ja wybrzydzać i teraz animonda tylko jeden smak i glukoza 270-300. Wina karmy czy bunt organizmu za gwaltowna zmianę karmy?
Na Bozicie dużo kotów miało/ma dobre cukry - nie wiem skąd ten fenomen :) Minus tej karmy to pojawiające się u większości kotów biegunki. Myślę, że zmiana karmy mogła jak najbardziej spowodować wzrost cukru, nawet jak podaje się karmę odpowiednią :)
Shepi pisze:
pn sie 10, 2020 11:27 am
Która karmę byście wybrali dla cukrzyka z problemami z trzustka Gussto fresh Chicken czy Wild fredom czysty kurczak?
Wild... znamy, więc możemy polecić :)



Racja na Bozicie zaczął mieć super cukier, ale dużo osób krytykuje jakość, więc chciałam coś lepszego mu dać. A jeśli jest wzrost na lepszej, to mogę mieć nadzieję, że cukier w końcu zacznie schodzić w dół. Kwestia przyzwyczajenia organizmu, czy muszę zmienić na inna i szukać dalej?

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » wt sie 11, 2020 7:59 pm

Poczekaj, można ewentualnie rozważyć korektę dawki insuliny :) Bo jesteście na insulinie? Możesz jeszcze z innymi karmami zrobić próbę

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Shepi » śr sie 12, 2020 10:46 pm

Inez87 pisze:
wt sie 11, 2020 7:59 pm
Poczekaj, można ewentualnie rozważyć korektę dawki insuliny :) Bo jesteście na insulinie? Możesz jeszcze z innymi karmami zrobić próbę
Tak na Lantusie, teraz 2x dziennie jedna jednostka

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » czw sie 13, 2020 8:29 pm

Shepi pisze:
śr sie 12, 2020 10:46 pm
Tak na Lantusie, teraz 2x dziennie jedna jednostka
Jest jakaś poprawa z cukrem?

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Shepi » czw sie 13, 2020 9:57 pm

Była poprawa jakiś czas temu, stopniowo coraz mniejszy cukier już na poziomie 130-170 przy karmie Bozita. Kiedy zaczął wybrzydzać ją, bo coś je tak z jakością się zrobilo, zmiana na Animonde i o dziwo jadł bez grymasów. Glukoza wtedy skoczyła po paru dniach na okolice 300 i ponad. Teraz inna karma jednak ciągle ponad 200-250. Pewnie gdyby Bozita się nie zepsuła jadlby do dziś i może cukier by nie szalal

Shepi
Posty: 170
Rejestracja: pn lip 27, 2020 10:31 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Shepi » pn sie 17, 2020 8:55 pm

Niestety rezygnacja z Gussto kurczak, kotek po niej się ciągle drapie i ma wzrosty cukrowe. Na jakich karmach Wasze futrzaki mają dobra glukoze i tolerancję?
Mi narazie sprawdziła się Bozita tylko puki nie zaczął jej wybrzydzać oraz każdy krytykuje jej jakość mięsna a raczej brak mięsna

ODPOWIEDZ