Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
jolabuk5
Posty: 168
Rejestracja: ndz lip 16, 2017 6:21 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: jolabuk5 » ndz lip 23, 2017 11:02 pm

11% ma Winston na tackach, opisafny jako bezzbożowy. Kilka karm, których używam ma nizszy wskaźnik, kłopot w tym, że ten bezzbożowy Uszatce bardzo smakuje :) . Ale poprzednio jadła inne karmy, więc pewnie da się przestawić.

Carrot
Posty: 404
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 5:13 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Carrot » pn lip 24, 2017 7:45 am

Jolu, jeśli chodzi o Winstona to wszystko zależy od tego czy to tacka czy saszetki ( te mają wysokie nfe) i od smaku. My od biedy korzystamy z winstona, bo niektóre smaki mają niskie nfe, odpowiednie dla cukrzyka. A ten bezzbożowy to chyba w składzie ma cukier z tego, co pamiętam.

Awatar użytkownika
Narin
Posty: 1280
Rejestracja: sob maja 21, 2016 3:35 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Narin » pn lip 24, 2017 8:09 am

Mam ostatnio zastrzeżenia do Miamor Ragout Royale Kitten. Wołowina ostatnio dość mocno podnosi cukier, nie wiem czy zmienili coś w składzie, bo wcześniej chyba tak nie było. Za to po kurczaku koty zaczynają się drapać i dostają łupieżu. Niestety ani jedno ani drugie nie nadaje się u nas na karmę bazową :(

Awatar użytkownika
Karolyna
Posty: 1524
Rejestracja: pn gru 12, 2016 1:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Karolyna » pn lip 24, 2017 9:39 am

Narin pisze:Mam ostatnio zastrzeżenia do Miamor Ragout Royale Kitten. Wołowina ostatnio dość mocno podnosi cukier, nie wiem czy zmienili coś w składzie, bo wcześniej chyba tak nie było. Za to po kurczaku koty zaczynają się drapać i dostają łupieżu. Niestety ani jedno ani drugie nie nadaje się u nas na karmę bazową :(
Potwierdzam. W remisji też podnosi cukier plus łupież, wymioty i biegunka. Ale spróbujcie testowo "dorosłych" Miamorów. Nam nic nie podnosiły, są tylko lekko ponad normę. Te Animondy, o których pisałam wcześniej dość dobrze się spisują. Także na szczęście pojawiły się jakieś zamienniki w normalnej cenie :)

jolabuk5
Posty: 168
Rejestracja: ndz lip 16, 2017 6:21 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: jolabuk5 » śr lip 26, 2017 6:33 am

Carrot pisze:Jolu, jeśli chodzi o Winstona to wszystko zależy od tego czy to tacka czy saszetki ( te mają wysokie nfe) i od smaku. My od biedy korzystamy z winstona, bo niektóre smaki mają niskie nfe, odpowiednie dla cukrzyka. A ten bezzbożowy to chyba w składzie ma cukier z tego, co pamiętam.
Zgadza się, z moich wyliczeń też wynika, że tacki mają dużo niższy wskaźnik niż saszetki!

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » czw lip 27, 2017 12:29 pm

Kochani :D Postaram dziś "zebrać" wszystkie Winstony co mają niskie nfe, mogą być dla cukrzyka i zrobię im wątek co by nie szukać :)

Awatar użytkownika
edyta5013
Posty: 4907
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 4:06 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: edyta5013 » czw lip 27, 2017 12:41 pm

Coś mi się wydaje, że te saszetkowe Winstony to się nie nadają. Tylko szalki , ale trzeba faktycznie sprawdzić.

Carrot
Posty: 404
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 5:13 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Carrot » czw lip 27, 2017 2:05 pm

edyta5013 pisze:Coś mi się wydaje, że te saszetkowe Winstony to się nie nadają. Tylko szalki , ale trzeba faktycznie sprawdzić.
jakiś czas temu kupiłam 3 saszetki tak na szybko nie sprawdzając składu w drogerii. Dopiero w domu policzyłam, wyszło wysoko, chyba coś koło 14, ale głowy nie dam...

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » czw lip 27, 2017 2:17 pm

Z Winstonów tylko szalki/tacki i to też pewnie nie każda :)

Carrot
Posty: 404
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 5:13 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Carrot » czw lip 27, 2017 7:25 pm

Z tych, ktore pamiętam napewno odpada Winston z dziczyzną, pstrąg w sosie, kurczak dla seniora i coś z aloesem.

ODPOWIEDZ