Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
rafi79
Posty: 126
Rejestracja: czw sty 04, 2018 4:12 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: rafi79 » sob mar 31, 2018 9:59 am

4,8 % weglowodanów otrzymujemy, przy wpisaniu do kalkulatora w pozycji popiół: 2 zamiast 0,2
ale te 4,8 kalkulator podaje przy pozycji węglowodany ale jako wartość podana w analizie gwarantowanej,a w kolumnie Sucha Masa (DMB) % 21,82,

tak więc "dobra ściema" z tym poziomem 4,8 węgli.
a próbkę dostałem od właściciela sklepu z karmą dla zwierząt, w hurtowni mu powiedzieli, że to ma mało węglowodanów....

Awatar użytkownika
edyta5013
Posty: 4907
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 4:06 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: edyta5013 » sob mar 31, 2018 8:42 pm

rafi79 pisze:Dzień Dobry,

http://karmytrovet.pl/karma/hepatic-hld-40 czy taką karmę mokrą można podawać cukrzykowi?

Wilgotność 78,00 %
Białko 10,00 %
Tłuszcz 5,00 %
Węglowodany 4,80 %
Popiół 0,20 %
Włóknik 0,20 %
Moja wet mi powiedziala, że aby lek na wątrobę byl skuteczny, powinien mieć w skladzie Silimaryne. Nie wiem, czy ma rację, ale mojej kotce wyniki watrobowe wrocily do normy w dwa tygodnie. Ta karma i której piszesz ma ryż w składzie, więc może podnosić cukier.

rafi79
Posty: 126
Rejestracja: czw sty 04, 2018 4:12 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: rafi79 » wt kwie 03, 2018 4:27 pm

nie wiem czy pisze w odpowiednim temacie ale tutaj zapytam, chodzi o poniższą kwestię dotyczącą np Bozity i zbyt dużego udziału fosforu
"Przy podwyższonym fosforze do karmy trzeba dodawać wyłapywacz fosforu", gdzie mogę coś takiego zakupić i jak to stosować?

Sihaja
Posty: 1087
Rejestracja: czw sty 08, 2015 9:46 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Sihaja » pt cze 15, 2018 7:28 am

Animonda Carny Adult koktajl wielomięsny wyszło mi NFE 3,33, dobrze policzyłam? Zakupiłam kilka puszek na spróbowanie.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » ndz cze 17, 2018 7:33 pm

Dobrze :) Nie chce być inaczej: 3.33 =:)

oleczek00
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 08, 2017 10:52 pm

Re: Karmy dla cukrzyka

Post autor: oleczek00 » pn lip 02, 2018 5:25 pm

Witam.
A czy macs jest dobry dla cukrzyka? Gubię się w tych obliczeniach, a w karmach komercyjnych nie jest wymieniona?

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Karmy dla cukrzyka

Post autor: Inez87 » pn lip 02, 2018 6:48 pm

W tym wątku jest wymieniony :). Plus inne, których nie ma w przykładowych z Poradnika.

EDIT: Usunęłam link, bo jesteśmy w wątku "na temat" ;)

ineni
Posty: 245
Rejestracja: pt mar 18, 2016 10:38 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: ineni » pn lip 09, 2018 4:02 pm

Dzień dobry! Proszę o pomoc. Mam cukrzycowego kota w remisji od 2 lat. Dzisiaj miał badaną krew i okazało się, że ma chore nerki :(((. CREA - co chyba jest kreatyniną, wynosi 3,6 mg/dl. Poza płakaniem mam zamiar walczyć o swojego ukochanego kiciusia i nie zamierzam poddawać się. Przez tydzień mam mu podawać kroplówki i Clavaseptin. Wet kazał zmienić karmę na weterynaryjną. Teraz karmię go GranataPet. U niego kupiłam Renal i Purinę. Na Renal nie ma żadnego składu podanego, a na Purinie po wyliczeniu wychodzi 17% węglowodanów. Powiedział, że teraz skoro ma dobry cukier, ważniejsze są nerki. Na pewno są tu kotki z cukrzycą i niewydolnością nerek. Nie wiem co robić. Jaką karmę mu podawać. Tak bardzo się o niego boję. Czy chore nerki to już wyrok...
Pozdrawiam Was i proszę o wparcie.
iza

Awatar użytkownika
Lifter
Posty: 961
Rejestracja: czw paź 12, 2017 7:38 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Lifter » pn lip 09, 2018 7:39 pm

Z chorymi nerkami u kotów żartów nie ma, ale to też nie wyrok śmierci, tzn. kot może jeszcze długo pożyć z takim schorzeniem.

Nie wiem co zawierają "nerkowe" karmy specjalistyczne, ale jeśli są tak samo "specjalistyczne" jak te dla cukrzyków, to o kant dupy potłuc. Generalnie zapewe musisz szukać karm niskofosforowych lub dodawac wychwytywacze fosforu (o ile jest za wysoki). Podaj ogólnie wyniki nerkowe, bo sama wysoka kreatynina (crea) o niczym jeszcze nie świadczy. Ważny jest też mocznik, wyniki badań moczu, są testy na wydolność nerek, poziom fosforu itd. i wtedy coś więcej dziewczyny podpowiedzą, jak mniemam, bo ja specjalistą nie jestem.

Poczytaj też tutaj: https://cowsierscipiszczy.pl/niewydolnosc-nerek-u-kota/
Mopik [*] 1.04.2008 - 22.05.2020. Tęsknię.

ineni
Posty: 245
Rejestracja: pt mar 18, 2016 10:38 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: ineni » wt lip 10, 2018 9:37 am

I tego właśnie się boję :(. Od wczoraj zaczęłam podawać mu te karmy specjalistyczne. Z chęcią zjada. Mierzyłam cukier i na szczęście nie skoczył.
Czekam aż ktoś się tutaj odezwie i mi pomoże z tymi karmami, :(( .
Pozdrawiam
i.

ODPOWIEDZ