Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
OKI
Posty: 2109
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 9:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście
Kontakt:

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: OKI » czw kwie 16, 2015 2:30 pm

Jak dla mnie, żadna karma z takim stosunkiem białka do tłuszczu nie będzie karmą pełnowartościową.
Kot nie tylko białkiem żyje, odpowiednia ilość tłuszczu również jest mu potrzebna.
W Schesir prócz tłuszczu brak również większości mikroelementów (przede wszystkim wapnia), a tauryny jest dodana jakaś minimalna ilość chyba tylko po to, żeby móc ją wymienić w składzie.
Producenci zazwyczaj opisują karmę jako uzupełniającą tylko wtedy, gdy nie dodają do niej nic.
Dodanie odrobiny tauryny (przyzwoite minimum to 500 mg/kg) i witamin już ją "kwalifikuje na rynek" jako karmę podstawową.

Marzi
Posty: 388
Rejestracja: śr mar 11, 2015 11:23 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Marzi » pt kwie 17, 2015 7:04 am

Tak właśnie podejrzewałam. Tylko czemu Mitia jedynie takie rzeczy je najchętniej? :roll: Będziemy próbowali ograniczać.

Edit: właśnie dostałam info, że kot na +2 nie zjadł Catz Finefood, a na +4 niewiele. Rano jadł, ale też nie z miski tylko z ręki. Czyli będzie dostawał Schesira, bo jak zostaje sam w domu to nie mam innego wyjścia :(

Awatar użytkownika
necz
Posty: 1502
Rejestracja: czw mar 19, 2015 2:04 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: necz » czw maja 07, 2015 3:16 pm

E... Animonda vom Feinsten zmieniła skład? Jeszcze kilka dni temu kupowałam wołowinę z kurczakiem i drób plus cielęcina, które miały 7,18% węglowodanów. Dziś kupiłam nową partię tych samych smaków, bo Zuza innych nie rusza i patrzę w kalkulatorze, a tu mi wyskakuje 5,79% 8-) Często się zdarzają takie przypadki? Dobrze chociaż, że w odpowiednią stronę ta zmiana, ale przyznam, że trochę się tym czuję zdezorientowana. Ale przynajmniej wiem, że muszę sprawdzać skład za każdym razem.

Awatar użytkownika
Hana
Posty: 2689
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 11:08 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Hana » czw maja 07, 2015 3:43 pm

Na podstawie jakich danych wyliczyłaś niedawno 7,18%?
Ja mam w swoich notatkach 5,79% dla tej karmy (białko 11%, tłuszcz 5%, włókno 0,30%, popiół 1,60%, woda 81%) - wyliczałam to ponad pół roku temu, na początku cukrzycy Kitki.

Awatar użytkownika
necz
Posty: 1502
Rejestracja: czw mar 19, 2015 2:04 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: necz » czw maja 07, 2015 4:35 pm

A na podstawie danych ze sklepu wysyłkowego. Ja dopiero przestawiam Zuzkę na mokre,więc poszłam sobie do sklepu osiedlowego, popatrzyłam co mają, a potem weszłam na stronę krakvetu i patrzyłam ile to tam wychodzi. Byłam przekonana, że po zakupie sprawdziłam również dane na opakowaniu, ale widocznie mi się tak tylko wydawało. Albo dane ze sklepu internetowego bardziej mi utkwiły w głowie :crazy:

Porównywałam też na zooplusie i wyszło mi tyle samo, więc mogłam nawet nie sprawdzić, albo rzeczywiście mi te 7% wbiło się w pamięć. Swoją drogą, to sklepy wysyłkowe mogłyby aktualizować te dane.

Awatar użytkownika
Hana
Posty: 2689
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 11:08 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Hana » czw maja 07, 2015 5:40 pm

Chyba już wiem o co chodzi. :)
Animonda Vom Feinsten Classic = 7,18% (skład wg sklepu)
Animonda Vom Feinsten Adult = 5,79% (skład wg sklepu)

Awatar użytkownika
necz
Posty: 1502
Rejestracja: czw mar 19, 2015 2:04 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: necz » czw maja 07, 2015 6:31 pm

Hana pisze:Chyba już wiem o co chodzi. :)
Animonda Vom Feinsten Classic = 7,18% (skład wg sklepu)
Animonda Vom Feinsten Adult = 5,79% (skład wg sklepu)
No, niby tak, ale tylko w tym sklepie ;) Na stronie krakvetu teoretycznie mają tylko Classic, ale na zdjęciu jest Adult, a na stronie zooplusa mają Adult, ale skład podają z Classica. To co ja mam teraz kupić i gdzie? Nie chcę Classica, skoro Adult ma mniej węglowodanów :evil:

Chciałam zadzwonić do krakvetu i zapytać co oni tam w końcu mają, ale już jest chyba za późno, bo nikt nie odbiera. Co prawda niby powinni być do 20.00, jednak chyba ktoś dał nogę wcześniej. No nic, napiszę maila, bo wolałabym kupić u nich. Zamawiam z koleżanką na pół (ona jedzonko dla psa) i swoje już wrzuciła mi do koszyka, a nawet kasę dała.

Marzi
Posty: 388
Rejestracja: śr mar 11, 2015 11:23 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Marzi » pt maja 15, 2015 12:59 pm

Karma Catz Finefood kurczak z tuńczykiem ma w sobie jakieś twarde małe części, które wyglądają jak kamyczki :shock:
Dziś miksowałam tą karmę i właśnie te części się nie zmiksowały. Bardzo twarde, nie mam pojęcia co to jest i skąd się tam wzięło.
Czy ktoś coś takiego zaobserwował?

Marzi
Posty: 388
Rejestracja: śr mar 11, 2015 11:23 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Marzi » wt maja 19, 2015 9:02 am

Śledztwo wykazało, że to są pestki dzikiej róży. Chyba nie zaszkodzą...

Awatar użytkownika
Hana
Posty: 2689
Rejestracja: pn wrz 08, 2014 11:08 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Hana » wt maja 19, 2015 9:12 am

A jak wyglądało śledztwo? :P

ODPOWIEDZ