Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
Dorota&Kserkses
Posty: 2306
Rejestracja: śr lip 15, 2015 9:57 am
Lokalizacja: 2003 Kraków-Cieszyn 9.6.2019

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Dorota&Kserkses » sob sty 30, 2016 11:49 am

Precelku, Kser jada wszystkie smaki Feringi i Catza (nie lubi dziczyzny a ja nie toleruję smrodu śledzi), cukry zawsze tak samo wysokie, więc chyba nie ma znaczenia, bo jak jadł tylko miamora dla kociąt czy też tylko bozitę to nie było żadnej różnicy.
dzienniczek Kserka-Kontrregulatora ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

bonga
Posty: 839
Rejestracja: śr gru 02, 2015 9:22 am
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: bonga » czw lut 11, 2016 12:10 pm

Mam pytanie odnośnie żywienia zdrowych kotów.
Czym karmić młodego (1,5 roku), zdrowego kotka, żeby w przyszłości nie zafundować mu problemów ?
Moje dwa starsze koty dożyły 18-tu i 22 lat na karmach marketowych + odkąd przeprowadziliśmy się na wieś - myszkach. Trzeci - Negrus ma cukrzycę i bardzo specjalne (i drogie) wymagania żywieniowe. Chciałabym młodego żywić zdrowo, ale w miarę ekonomicznie, bo karma dla cukrzyka wykańcza mój budżet. Wiem, że zapewne co osoba, to inna opinia, ale napiszcie może, czym karmicie swoje zdrowe kotki, jeśli takie też macie w domu?

Awatar użytkownika
edyta5013
Posty: 4907
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 4:06 pm
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: edyta5013 » czw lut 11, 2016 1:58 pm

Ja zazwyczaj karmię tym samym (+ ew. Feliks) co kota cukrzycowego. Inaczej musiałbym ciągle pilnować czy Julka cukrzycowa nie podjada niedozwolonej karmy. Wystarczy głowę odwrócić a ona gryzie w ucho drugą kotkę i jej wyjada.

Bubcia
Posty: 203
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 5:40 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Bubcia » czw lut 11, 2016 4:14 pm

BARF. Kiedyś jako dodatek, od pewnego czasu tylko i wyłącznie. Jest i ekonomicznie, i maksymalnie zdrowo w warunkach domowych.

Awatar użytkownika
Wiśniak
Posty: 1274
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 8:26 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Wiśniak » czw lut 11, 2016 6:42 pm

Bubcia pisze:BARF. Kiedyś jako dodatek, od pewnego czasu tylko i wyłącznie. Jest i ekonomicznie, i maksymalnie zdrowo w warunkach domowych.
Pod warunkiem, że mięso nie pochodzi z pierwszego lepszego sklepu - bo takie raczej zdrowe nie jest.

Moje Juniory mają teraz po półtora roku. Dostają karmy bez zbóż, przede wszystkim mokre ale odrobinę suchego też. Posiłki o określonych porach i w określonej wg zapotrzebowania energetycznego ilości. Najważniejsze to nie dopuścić do nadwagi.

Bubcia
Posty: 203
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 5:40 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Bubcia » pt lut 12, 2016 7:16 pm

Wiśniak pisze:Pod warunkiem, że mięso nie pochodzi z pierwszego lepszego sklepu - bo takie raczej zdrowe nie jest.
Oczywiście jest do kupienia ekologiczne mięso, ale też bez przesady. Rozsądną zasadą - moim zdaniem - jest dawanie kotom tego, co sami jemy lub byśmy zjedli. A poza tym niemal na pewno mięso w gotowych karmach (a przynajmniej olbrzymiej większości) jest właśnie tym najtańszym. Inaczej kosztowałyby majątek. I oczywiście w BARF-ie mamy kontrolę nad mięsem, które dajemy, z gotowych nie dowiemy się jego jakości. A co więcej, gotowa karma to zawsze przetworzona żywność, a koty myszek sobie nie gotują...

Awatar użytkownika
Wiśniak
Posty: 1274
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 8:26 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Wiśniak » pt lut 12, 2016 7:22 pm

Rozsądną zasadą - moim zdaniem - jest dawanie kotom tego, co sami jemy lub byśmy zjedli.
Po przeczytaniu "Czarnej księgi karmy dla zwierząt" jakoś nie jestem co do tego przekonana. Drób i bydło faszerowane antybiotykami itd.

Bubcia
Posty: 203
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 5:40 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Bubcia » pt lut 12, 2016 7:31 pm

Wiśniak pisze:Drób i bydło faszerowane antybiotykami itd.
Niestety tak jest. Ale takie samo mięso jest w gotowych karmach. Alternatywą jest tylko szukanie ekologicznego (o ile takie naprawdę jest) lub od pewnego gospodarza.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: Inez87 » pt lut 12, 2016 8:50 pm

SHEBA DELICATO - co prawda sprawdziłam na France ;), ale nfe ma niskie 2%.
Smaki: drób, kurczak, kaczka, indyk (w galarecie)

kameelka
Posty: 337
Rejestracja: wt mar 03, 2015 7:42 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycow

Post autor: kameelka » śr lut 17, 2016 1:04 pm

Waldek też ostatnio uwielbia Miamor milde Mahlzeit szynka kurczak. Nawet sama spróbowałam :crazy: :lol: , tak ładnie pachnie - wygląda na samo mięso
Ostatnio zmieniony śr lut 17, 2016 1:06 pm przez kameelka, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ