Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Karmy komercyjne, BARF
Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: czym odklaczyc kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » sob paź 24, 2020 6:37 pm

Smalec to nawet codziennie można, ale wtedy to może lepiej mniejsza ilość (najlepiej kupić w sklepie ze zdrową żywnością) - to takie działanie zapobiegające :)
Jeśli chcemy wywołać efekt "natychmiast" to Małgorzata Biegańska-Hendryk radzi:
Kotu o masie ciała ok. 5 kg podaje się tłuszcz w ilości ok. 1 łyżeczki do herbaty i czeka się na efekty.
, polecam całość :arrow: http://blog.kocibehawioryzm.pl/2019/07/ ... -wiedziec/

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » sob paź 24, 2020 7:56 pm

Dziekuje za odpowiedz. bardzo ciekawy i mądry artykuł gdzie jest wrecz zabranione podawanie parafiny. a dzisiaj kilku lekarzy mi doradzalo wlasnie zrobienie tego.. . Bede probowal zaraz z glutem babki jajkowatej bezposrednio do pyszczka mu podac i moze tez odrobine smalcu gesiego.
Tylko boje sie ze to za daleko zaszlo nie zalatwia sie kilka dobrych dni . Dlaczego te chrupki z royal canin fibre tak zalatwialy sprawe ich sklad jest niezadobry ale z moje obserwacji jakby mialy sile swoja objetoscia przepchac te jelita.Mam jeszcze je w szafce ale nie chce ich dawac zeby nie psuc kotu cukru sa bogate w weglowodany i sklad niewsazany dla cukrzyka. Nie wiem czy naturalne ziola i tluszcze same dadza rade.Bede probowal dzis.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » sob paź 24, 2020 8:06 pm

Parafina to taka metoda z "dawnych lat", raczej się od niej odchodzi. Mam nadzieje, że te glut coś pomoże chociaż jeśli to kilka dni trwa to może być kłopot. Skuteczniejsza by była laktuloza. W ostateczności, żeby kota ruszyło, dałabym trochę tych chrupek - ale jednorazowo żeby kota ruszyło, skoro działały, a potem wprowadziła coś na regulację i odkłaczanie :)

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » sob paź 24, 2020 8:24 pm

Dziekuje za odpowiedz. Tak sie zastanawiam czy laktuloza za dziala stricte pod kłaki, ktore moim zdaniem blokuja jelita. Kiedys stosowalem laktuloze ona rozmiekcza dobrze stolec ale czy bedzie mogla tam sie dostac wogle. Czytam teraz sklad pasty odklaczajacej ktora mam gimcat
GimCat Malt-Soft Extra pasta dla kota w skrócie: Sklad produkty uboczne pochodzenia roślinnego (ekstrakt słodowy 43,7%, celuloza 4%), oleje i tłuszcze (31%), drożdże (zawierają 1% beta-glukanu) . ZASTanawiam sie nad tym ekstraktem slodowym czy to cos podobnego co cukier i czy moze zaszkodzic. ale wyraznie jest napisane ze bez cukru moze warto jej troche dac.
Suplement diety dla dorosłych kotów
Kompleks zapobiegający tworzeniu się kłaczków: podwójne działanie - usprawnia wydalanie połkniętej sierści oraz zapobiega tworzeniu się nowych kłaczków
Z naturalnym słodem, wartościowymi olejami i błonnikiem: zapobiega problemom trawiennym
Beta-glukan: przeciwdziała zapaleniom w układzie trawiennym
Można podawać codziennie
Bez cukru
Na witalność i dobre samopoczucie
Zalecany przez weterynarzy
Produkowany w Niemczech

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » sob paź 24, 2020 8:45 pm

Zgadza się, laktuloza nam na kłaczki nie będzie działać. Powinna sobie dać radę przejść tam gdzie powinna ;)
Z pastami to jest tak, że nawet jak nie zawierają cukru to i tak mają wysokie nfe - właśnie przez ten słód. Tutaj wymieniłam takie z nfe do 55, ponieważ czasem trzeba tego wynalazku użyć ;) Nie dajemy też sporej ilości, więc aż takiego wpływu nie powinna mieć. A kot zakłaczony, z zatwardzeniem też te cukry miewa wyższe.
PASTY ODKŁACZAJĄCE:

*Winston, pasta witaminowa odkłaczająca - nfe 51,85

*GimCat Malt-Soft - nfe 47

*Grau Cat Care Plus żołądkowo-jelitowa ziołowa pasta - nfe 40

*Pasta słodowa Smilla - nfe 38

*Francodex Pasta odkłaczająca - nfe 33

*Beaphar Duo-Malt Pasta odkłaczająca - nfe 28

*Miamor Cat Confect Malt-Cream pasta ze słodem - nfe 3,84 - ta ma niskie, ale w Waszym przypadku na ten moment będzie za słaba
. :arrow: viewtopic.php?f=20&t=508

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » sob paź 24, 2020 8:48 pm

Dobrą i silnie działającą pastą jest Bezo-Pet :arrow: https://www.sklep.petsmile.pl/produkt/4 ... 120-g.html - zazwyczaj odradzana ze względu, że może powodować wzrost cukru, ale były na forum koty które z problemu nie miały.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » sob paź 24, 2020 8:57 pm

Znalazłam jeszcze taki preparat :arrow: https://ezoo.pl/pl/p/PILO-CAT-PASTA-ODK ... ary-/13060, ale ciężko mi coś o nim powiedzieć.
Skład :
mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego , produkty pochodzenia roślinnego , oleje i tłuszcze , drożdże , materiały paszowe pochodzenia mineralnego.
EDIT: https://weterynaryjny.pl/henryschein-pi ... gK2dvD_BwE

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » sob paź 24, 2020 10:56 pm

Bardzo dziekuje za odpowiedzi i poswiecony mi czas.Postanowilem tak ze najpierw nakarmilem go strzykawka z glutem psylium babki jajecznej w sumie az sie zdziwilem ze tak chetnie przerzuwal i polykal. zmierzylem cukier dostal zastrzyk z insuliny i podalem 1 dawke z zalecienia producenta 5 cm pasty odklaczajacej. Mam nadzieje ze insulina w czasie dzialania zbije ewentualny wzrost cukru. Jutro bede monitorowal zachowanie kotka i jego cukier. Mysle o ewentualnym dodaniu kilku chrupek rc fibre response ale nie wiem czy to dobry pomysl,one zawsze dzialaly. Dodawalem doslownie 20 % zalecanej dawki producenta. Przy jego wadze bylo napisane ze moze jesc 50 g dziennie ja mu dawalem 10 g w ramach wlasnie tej pomocy z zalatwianiem,wykluczylem to z diety po diagnozie o cukrzycy,ale jezeli kotek sie nie moze zalatwic to nie wiem co dla niego bedzie gorsze na ten moment.

malgo122
Posty: 202
Rejestracja: czw paź 22, 2020 8:17 pm

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: malgo122 » ndz paź 25, 2020 8:37 am

o 8:30 terazniejszego czasu kotek wszedl do kuwety i sie zalatwil.Pewnie to nie wszystko ale ciesze sie bardzo ze cos pomoglo.Dzisiaj moze znowu go nakarmie glutem psylium ze strzykawki i ta dawka pasty pewnie tez wprowadzila poslizg. Chrupki w takim wypadku sobie daruje. Mysle ze nie pozbyl sie wszystkiego co w nim zalega ale dobry poczatek by sie tego pozbyc. Dobrze ze nie podawalem zadnej parafiny,ktora tak mi polecali weterynarze w konsultacji telefonicznej.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czym odkłaczyć kota cukrzyka?

Post autor: Inez87 » ndz paź 25, 2020 2:14 pm

Uff, najwaznieisze że już coś ruszyło :) Jeśli nie ma problemu z podawaniem tego gluta to dziś też podaj. Żeby się uregulowało, wyczyściło - obejdzie się bez chrupek :)

ODPOWIEDZ