Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Karmy komercyjne, BARF
sebela
Posty: 3290
Rejestracja: wt lis 15, 2016 10:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Grochów

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: sebela » sob wrz 09, 2017 9:14 pm

A mój w dalszym ciągu na sam zapach czegokolwiek z puszki, tacki bądź saszetki to albo odchodzi obrażony (ten wzrok!...), albo ucieka ze zjeżonym ogonem (ale kita gruba mu się robi!) :crazy:
Kiedyś Animondę rozciapcianą na łapie, coby wylizał, nosił na tej łapie, aż sie wysuszyła i sama odpadła... Jęzorem nie tknął.
O tym, jaka to była obraza dla Muzykalnego Kota, nie muszę chyba pisać...

Awatar użytkownika
Mella
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 19, 2017 4:23 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Mella » wt wrz 12, 2017 11:57 am

Sheba Classics in Pastete, ta: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... zki/632928 ma w składzie cukier. Dopiero po zakupie wyczytałam z opakowania, NFE 3,9.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » wt wrz 12, 2017 6:53 pm

Trzeba by sprawdzić czy nie ma wpływu na cukier, bo nfe niskie :)

Franio
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 29, 2017 7:57 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Franio » sob wrz 30, 2017 12:42 pm

Witam wszystkich forumowiczów,
jestem tu pierwszy raz, więc nie mam pewności, czy piszę w odpowiednim miejscu. Proszę o pomoc z wyborem odpowiedniej mokrej karmy. Analizuje pod względem ilości węglowodanów wszystkie, które mój kot Franio jest łaskaw jeść. I jestem bardzo zaskoczona wynikiem 0 przy puszce Cosma Tuna, szczególnie, że w składzie jest 1% ryżu. Czy to możliwe, żeby nie zawierała węglowodanów wcale? A może ja coś źle liczę? Proszę Was o pomoc.

Skład w puszce jest taki sam jak na stronie sklepu.
http://m.zooplus.co.uk/shop/cats/canned ... ans/211413

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » sob wrz 30, 2017 8:10 pm

Witaj :)
Dział odpowiedni - tutaj zbiorczo o karmach piszemy. Tutaj o nfe minusowym i Tinka piszę, że 0 (zero) może być.
Tinka07 pisze:
karolina1992 pisze:
Inez87 pisze:PRZEKĄSKI:
- (tuńczyk) - nfe minus 3,36
co to znaczy nfe minus ?
To znaczy, że producent podał nieprawidłowe dane. Nfe to zawartość węglowodanów w suchej masie i nie ma takiej możliwości, żeby wyszły tu wartości minusowe. Może być 0 (= zero), ale nie minus.

Pa
Tinka
Wyliczyłaś dobrze.

Franio
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 29, 2017 7:57 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Franio » sob wrz 30, 2017 10:52 pm

Inez87 - bardzo dziękuję. Od kilku dni wiem, że też mam słodkiego kota, staram się zrozumieć chorobę i jakoś mu pomóc. Na razie czuję się jak dziecko we mgle.

Awatar użytkownika
Inez87
Posty: 9893
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 3:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: Inez87 » ndz paź 01, 2017 12:45 pm

Początek najgorszy. Szczególnie ilość informacji potrafi z nóg zwalić. Ale dasz radę :) Jeśli chcesz to załóż Franiowi wątek w Insulinoterapii i nie krępuj się pytać.
Dział http://kotycukrzycowe.pl/viewforum.php?f=17 i ankieta http://kotycukrzycowe.pl/viewtopic.php?f=17&t=19

IWG
Posty: 280
Rejestracja: sob sty 07, 2017 9:27 am

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: IWG » czw paź 12, 2017 7:08 am

Inez87 pisze:Witaj :)
Dział odpowiedni - tutaj zbiorczo o karmach piszemy. Tutaj o nfe minusowym i Tinka piszę, że 0 (zero) może być.
Tinka07 pisze:
karolina1992 pisze:
Inez87 pisze:PRZEKĄSKI:
- (tuńczyk) - nfe minus 3,36
co to znaczy nfe minus ?
To znaczy, że producent podał nieprawidłowe dane. Nfe to zawartość węglowodanów w suchej masie i nie ma takiej możliwości, żeby wyszły tu wartości minusowe. Może być 0 (= zero), ale nie minus.

Pa
Tinka
Wyliczyłaś dobrze.
to ja się zastanawiam nad Smillą, której skład procentowy jest powyżej 100% po podsumowaniu wszystkich składników...

Awatar użytkownika
margita
Posty: 1242
Rejestracja: sob lis 04, 2017 9:03 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: margita » sob lis 11, 2017 11:03 am

Mam pytanie odnośnie karmy mokrej Miamor Feine Filets w saszetkach ...
Bronio bardzo je lubi, woli filety od wszelkich pasztetów, no i zwłaszcza tuńczyka, kurczaka odmawia.
Z tego co wyliczyłam to mogłabym ją dawać dalej kotu ale czy to jest karma pełnoporcjowa czy uzupełniająca? Nie ma oznaczeń ...
Bo np. Miamor Feine filets w puszkach (które też lubi) - mają już wyraźny opis że jest to karma uzupełniająca. Co to znaczy? że tej nie mogę dawać jako podstawowe jedzenie bo jest niepełnowartościowa?

Tak samo Schesir w galarecie (te w puszkach) - to też filety ... np. tuńczyk z algami lub aloesem ... i też jest to tylko karma uzupełniająca.
Natomiast saszetki Schesir w galarecie takiego opisu już nie mają. To znaczy, że jest to pełnowartościowa karma i tę mogę podawać?

Widzę, że jest zależność w tych przypadkach: puszki to karma uzupełniająca a saszetki mam nadzieję że karma pełnoporcjowa?

Czy może ktoś już to sprawdzał?

Awatar użytkownika
margita
Posty: 1242
Rejestracja: sob lis 04, 2017 9:03 pm

Re: Jakie karmy komercyjne są odpowiednie dla kota cukrzycowego

Post autor: margita » sob lis 11, 2017 11:21 am

w międzyczasie sama odnalazłam na polecanej niemieckiej stronie karmy, które oni polecają w swoim sklepie ...
Schesira w ogóle tam nie znalazłam. Więc zostanę przy Miamor saszetkach bo tych w puszkach (o których konkretnie pisałam wyżej) w ogóle nie sprzedają.
Tak więc problem rozwiązany. Troszkę za szybko podjęłam temat na forum :D

ODPOWIEDZ